ADAM BODNAR ZAGRAŁ PRZECIWKO RASIZMOWI – STOWARZYSZENIE „NIGDY WIĘCEJ” NA WOODSTOCKU

3.08.2017

Adam Bodnar na Przystanku Woodstock

Podczas tegorocznego „Przystanku Woodstock” Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” zorganizowało Antyrasistowskie Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej pod hasłem „Wykopmy Rasizm ze Stadionów”. Turniej został uroczyście rozpoczęty przez Rzecznika Praw Obywatelskich, Adama Bodnara. Rzecznik, który objął inicjatywę swoim patronatem, zagrał też osobiście w meczu otwarcia.

- „Rasizm to porażka. Rasizm to obciach. Nie wpuszczajmy go na stadiony” – powiedział Adam Bodnar.

Czytaj więcej...

OBAMA, MERKEL I STOWARZYSZENIE „NIGDY WIĘCEJ” NA 500-LECIE REFORMACJI

28.05.2017

Przedstawiciel Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” uczestniczył w obchodach 500-lecia Reformacji obok Baracka Obamy i Angeli Merkel.

OBAMA, MERKEL I STOWARZYSZENIE „NIGDY WIĘCEJ” NA 500-LECIE REFORMACJI Kirchentag to cykl dyskusji panelowych, koncertów i projekcji filmów na temat praw człowieka, tolerancji i dialogu międzykulturowego, zorganizowanych przez niemiecki Kościół ewangelicki w Berlinie i Poczdamie w dniach 24-28 maja. Wśród gości tegorocznej edycji byli m.in. b.prezydent USA Barack Obama, kanclerz Niemiec Angela Merkel, izraelski pisarz Amos Oz oraz islamska feministka z Malezji, Rozana Isa.

Czytaj więcej...

KOLOROWA MOZAIKA - O RÓŻNORODNOŚCI W PRZEDSZKOLU W EŁKU

23.02.2017

KOLOROWA MOZAIKA - O RÓŻNORODNOŚCI W PRZEDSZKOLU W EŁKUNa zaproszenie Miejskiego Przedszkola ‘Światełko’ w Ełku antyrasistowskie Stowarzyszenie ‘NIGDY WIĘCEJ’ przeprowadziło zajęcia na temat szacunku wobec różnorodności. Była to symboliczna odpowiedź na ksenofobiczne zdarzenia, do których niedawno doszło w tym mieście.

Czytaj więcej...

OD AUSCHWITZ DO PÓL ŚMIERCI W KAMBODŻY

30.01.2017

Przedstawiciele Stowarzyszenia ‘NIGDY WIĘCEJ’ wzięli udział w serii spotkań w stolicy Kambodży Phnom Penh z okazji Kambodżańskiego Dnia Zwycięstwa nad Ludobójstwem oraz Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

W Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng (byłym więzieniu S-21) oraz na polach śmierci w Choeung Ek oddali hołd ofiarom totalitarnego reżimu Czerwonych Khmerów.

Czytaj więcej...