CZEGO NAUCZY DZIECI NOWY MINISTER OŚWIATY?!

05.05.2006

Roman Giertych szef Ligi Polskich Rodzin i Młodzieży Wszechpolskiej od dziś jest odpowiedzialny za wychowanie młodych pokoleń Polaków.

„Wstyd i hańba! Spełniają się nasze najgorsze obawy” – mówi Marcin Kornak, prezes antyfaszystowskiego Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” – „Brak reakcji polityków na narastającą falę szowinizmu w krajowej rzeczywistości doprowadził skrajnego nacjonalistę na stanowisko ministra edukacji. Protestujemy!”

Nowy minister oświaty jest liderem środowiska Młodzieży Wszechpolskiej i takie wzorce wychowawcze wprowadzać będzie w polskich szkołach. Przypomnijmy, że Młodzież Wszechpolska odwołuje się do najbardziej ciemnych tradycji obarczonych nacjonalizmem i antysemityzmem. Od lat werbuje swoich członków wśród skinów. Propaguje ksenofobię, nienawiść do wszystkiego co nie pasuje do wzorca „prawdziwego Polaka”. Młodzież Wszechpolska wielokrotnie oskarżana była o faszyzm, a media ujawniały zdjęcia jej członków (dziś posłów LPR) unoszących ręce w hitlerowskim geście.

Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” jest apolityczną organizacją, która od 1996 roku monitoruje przejawy rasizmu w Polsce. Wchodzi w skład sieci UNITED for Intercultural Action. Wydaje jedyne w kraju pismo antyfaszystowskie pt. „NIGDY WIĘCEJ”.