PŁYTA ESWU PT. „WAGABUNDA” ZE WSPARCIEM KAMPANII „MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI”

22 czerwca 2017 r.

Nakładem wytwórni „Siła z Pokoju” ukazała się właśnie epka hip-hopowego wykonawcy eSWu pt. „Wagabunda”. Płyta przypomina o antyrasistowskich korzeniach rapu, wspierając kampanię „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”. Polecamy!

Biogram od wydawnictwa:

„eSWu – koluszkowski MC, działający nie tylko na swoim podwórku, czyli w rodzinnych Koluszkach-Alkoholuszkach (autor terminu, który na stałe już wpisał się w nomenklaturę hip-hopową i to właśnie on zdefiniował styl tego miasta), ale również na terenie całego kraju. Od najmłodszych lat związany z kulturą hip-hopu i graffiti. Gdy rozpoczynał swoją zajawkę w latach 2001-2002, zaczął wbijać na DNB-sowe imprezy, wskakiwać na scenę i nawijać. Fristajluje do dzisiaj. Współzałożyciel Premiery – pierwszego w historii miasta składu rapowego.

Z Premierą wydał cztery nielegalne wydawnictwa w latach 2005, 2008, 2010 i 2012. Obecnie ze składem jest w trakcie pracy nad kolejnym albumem (prawdopodobnie ukaże się w przyszłym roku). Na osobnym polu dojrzewał jego solowa epka, której produkcją zajął się Zeus. „Wagabunda” jest zakończeniem pewnego etapu rapu w jego życiu. Ilość projektów, w których maczał palce, nie do policzenia. Nie stroni od muzycznych miksów – rocka z rapem itp., nagrywa z ludźmi z różnych półek muzycznych i jest stałym bywalcem łódzkich jam session, na których zostawia ślad swoich wolnych stylów”.

PŁYTA ESWU PT. „WAGABUNDA” ZE WSPARCIEM KAMPANII „MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI”