FESTIWAL TRZECH KULTUR

9-11 września 2011 roku

Włodawa

Redakcja „NIGDY WIĘCEJ” objęła patronatem medialnym Festiwal Trzech Kultur, który odbędzie się we Włodawie w dniach 9-11 września. Więcej na stronie festiwalu. Polecamy!

Poniżej info organizatora:

Drodzy Państwo na magicznym drogowskazie niezwykłych wydarzeń kulturalnych, w które tak licznie obfituje Lubelszczyzna, nie może zabraknąć mistycznego miasta Włodawy.

Włodawa to wyjątkowe miejsce. Znajduje się na granicy trzech odmiennych przestrzeni, na rozdrożu trzech różnych światów. Jest punktem styku trzech religii: katolickiej, prawosławnej, żydowskiej. Zjawisku przenikania kultur zawdzięcza swoją niezwykłość.

Włodawę warto odwiedzić zawsze, jednak raz w roku, magię tego miejsca mogą poczuć wszyscy. Piętnastotysięczne miasteczko jest wtedy na ustach wielu ludzi, tętni życiem, błyszczy światłem kultur..., a to dzięki organizowanemu tu Festiwalowi Trzech Kultur.

Muzeum Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego we Włodawie - główny gospodarz i organizator imprezy realizuje w ten sposób ekumeniczny program ochrony, edukacji i promocji miejscowej tradycji pogranicza kultur, tolerancji i koegzystencji twórców dziejów Włodawy.

Festiwal Trzech Kultur to niezwykła impreza łącząca przeszłość tego magicznego, kresowego miasteczka z jego teraźniejszością. Ma ona swoją oryginalną specyfikę. W czasie trzech dni zacierają się różnice, trwa dialog kultur, który łączy, fascynuje, inspiruje. To czas, gdy odbywają się koncerty i przedstawienia z udziałem gwiazd największego formatu oraz liczne wystawy. Dopełnieniem „trzech dni z gwiazdami” będą działania edukacji kulturalnej w postaci warsztatów i spotkań teatralnych. Naszych uczestników nie można zawieść. Tworząc program pamiętaliśmy, by wszystkim dostarczyć licznych atrakcji. By śmiechu, łez, emocji i wzruszeń było co niemiara.

Każdy kto odwiedzi Włodawę w dniach 9 - 11 września 2011r. będzie miał niepowtarzalną okazję poczuć klimat tego wyjątkowego miejsca i czasu. Na scenach, którymi tradycyjnie staną się zabytkowe świątynie Włodawy gościć będą artyści najwyższego formatu m. in.: Irena Santor, Mateusz Damięcki, Zbigniew Zamachowski, Czesław Majewski, Stanisława Celińska, Emilian Kamiński, Beata Czernecka z Piwnicy pod Baranami, Krystyna Tkacz, Krystyna Sienkiewicz, Monika Grajewska, ks. Jerzy Szurbak z chórem, Rzeszów Klezmer Band, Bełchatowski Chór Gospel Schola Cantorum im. Piotra Kudyby, Męski Zespół Wokalny „KAIROS” i wielu, wielu innych.

Jesteśmy przekonani, że wspólnie odnajdziemy tu miejsce, „... gdzie biblijne pieśni wiatr łączy z polską piosenką, słowiańskim żalem ...” i żydowską nadzieją.

Dajmy się uwieść temu niezwykłemu klimatowi. Włodawa to naprawdę magiczne miasto.

Zapraszamy do wspólnego z nami świętowania.

FESTIWAL TRZECH KULTUR