NOWY TELEDYSK I EPKA SKOWYTU!

Dokładnie w Święto Kobiet odbywa się premiera nowego teledysku Skowytu - „Pokolenie Chuj”. Tym razem, zamiast goździków i tulipanów polecą ostre słowa. Będzie to druga odsłona płyty „Achtung, Polen!”.

- Nasz pierwszy singiel „Achtung, Polen!” dość dobrze radził sobie w mediach. W Antyradio wdrapał się na pierwsze miejsce listy przebojów. W ogóle cała płyta została dostrzeżona i ciepło przyjęta przez dziennikarzy (7 miejsce w zestawieniu rocznym Marka Wiernika, 13 w plebiscycie słuchaczy Antyradia). Postanowiliśmy pójść za ciosem i nagraliśmy klip do „Pokolenia Chuj”. Chcieliśmy pokazać jaka atmosfera panuje na naszych koncertach i myślę, że nam się udało. Jest czad, energia, zadyma! - tak o nowym singlu opowiada gitarzysta Skowytu, Aretzky.

Za realizację teledysku odpowiada ekipa z Garage Made Video. Z usług tego śląskiego studia, skorzystało do tej pory wielu artystów, m.in. Smolik, Underground, O'reggano, Popiół, Volver.

- Czym jest „Pokolenie Chuj”? Przy okazji protestów przeciwko ACTA wyszło na jaw, że w Polsce wreszcie dokonuje się pokoleniowa zmiana. Okazało się, że pomijani dotychczas młodzi ludzie mają dość siedzenia i grzecznego słuchania „mądrzejszych” od siebie. Manifestacje w wielu miastach Polski i Europy pokazały, że teraz głos należy do młodych - kończy Aretzky.

Ze względu na ostry język i niecenzuralne słowa, piosenka w niektórych mediach będzie ocenzurowana. Pełną wersję można usłyszeć na stronie zespołu: www.skowyt.net

Skowyt - Pokolenie Chuj