WOLFGANG BAUER „PORWANE. BOKO HARAM I TERROR W SERCU AFRYKI”

22 marca 2017 r.

Nakładem Wydawnictwa „Czarne” ukazała się kolejna ważna książka – „Porwane. Boko Haram i terror w sercu Afryki” Wofganga Bauera. Redakcja magazynu „NIGDY WIĘCEJ” objęła tę pozycję patronatem.

„O Boko Haram wiadomo mniej niż o reżimie Północnej Korei, choć to jedna z najbardziej okrutnych organizacji terrorystycznych na świecie, a na jej czele stoi znany z fanatyzmu Abubakar Shekau. Kierując się prawem szariatu, sekta walczy o utworzenie w Nigerii kalifatu, współpracuje z Al-Kaidą i przysięgła wierność Państwu Islamskiemu.

O jej istnieniu Zachód dowiedział się w kwietniu 2014 roku, gdy krzyczący „Allah Akbar” żołnierze Boko Haram porwali z internatu w niewielkim mieście Chibok dwieście siedemdziesiąt sześć dziewcząt. Miliony internautów, aktywiści, politycy, w tym Michelle Obama, zjednoczyli się pod hasłem #BringBackOurGirls.

Bauer dotarł do części dziewcząt, którym cudem udało się uciec z niewoli na bagnach Sambisy. Przerażone opowiedziały mu o koszmarze i przemocy pod sztandarem Koranu. Ich relacje dokumentują zbrodnie i dają wgląd w strukturę organizacji, która w ostatnich latach zamordowała więcej ludzi niż Państwo Islamskie”.

https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/porwane

WOLFGANG BAUER „PORWANE. BOKO HARAM I TERROR W SERCU AFRYKI”