HAMPTON SIDES „OGAR PIEKIELNY ŚCIGA MNIE. ZAMACH NA MARTINA LUTHERA KINGA I WIELKA OBŁAWA NA JEGO ZABÓJCĘ”

6 września 2017 r.

Nakładem Wydawnictwa Czarne do księgarń trafi książka autorstwa Hamptona Sidesa pt. „Ogar piekielny ściga mnie. Zamach na Martina Luthera Kinga i wielka obława na jego zabójcę.” Pozycja ze wsparciem medialnym redakcji magazynu „NIGDY WIĘCEJ”. Polecamy!

Książka nominowana do Nagrody Edgara, dorocznej nagrody wręczanej przez Mystery Writers of America. Jedna z najlepszych książek roku według „Time”, „The Washington Post”, „The Christian Science Monitor”, „The Oprah Magazine”, „St. Louis Post-Dispatch” i „San Francisco Chronicle”.

Notka wydawcy:

„W kwietniu 1968 roku James Earl Ray przyjechał do Memphis. Wynajął obskurny pokój ze świetnym widokiem na motel Lorraine, kupił karabin snajperski i wziął na cel historię. Po oddaniu śmiertelnego strzału do Martina Luthera Kinga porzucił broń, wsiadł do białego mustanga i spokojnie odjechał. Policja, która już parę minut po zabójstwie pojawiła się na miejscu zdarzenia, minęła się z nim o kilka chwil. Śledztwo wkrótce przejęło FBI, rozpoczynając największy pościg w historii Ameryki, w którym udział wzięło ponad trzy i pół tysiąca agentów, który kosztował prawie dwa miliony dolarów i który zakończył się daleko poza granicami USA.

Sides stworzył pasjonujący thriller non-fiction, konstruując równoległe portrety dwóch bardzo różnych mężczyzn, ofiary i zabójcy: charyzmatycznego lidera ruchu na rzecz walki z dyskryminacją rasową i zaburzonego samotnika z zagmatwaną i brutalną przeszłością, którego motywy były równie mętne jak jego tożsamość”.

HAMPTON SIDES „OGAR PIEKIELNY ŚCIGA MNIE. ZAMACH NA MARTINA LUTHERA KINGA I WIELKA OBŁAWA NA JEGO ZABÓJCĘ”