TURNIEJ „FUTBOL PRZECIWKO HOMOFOBII”

11 lutego 2018 r.

Warszawa

Klub Sportowy Chrząszczyki zaprasza na IV edycję amatorskiego turnieju kobiecej piłki nożnej halowej „Futbol przeciw Homofobii”, który odbędzie się pod patronatem kampanii „Wykopmy Rasizm ze Stadionów”. Wydarzenie będzie miało miejsce w hali sportowej OSiR Targówek w Warszawie.

„Kobieca piłka nożna w Polsce rozwija się w coraz szybszym tempie: z roku na rok mamy coraz więcej zawodniczek, drużyn i wydarzeń. Niestety dominująca (a raczej jedyna) strategia na popularyzację kobiecego futbolu w Polsce opiera się na udowadnianiu, że uprawianie tej dyscypliny nie jest przeciwieństwem «kobiecości», że można jednocześnie grać w piłkę nożną i być «atrakcyjną».
Strategię tę stosują instytucje piłkarskie, kluby i media w obawie przed funkcjonującym w naszej kulturze stereotypem piłkarka-lesbijka: obecność kobiet nieheteroseksualnych i nieheteronormatywnych jest systematycznie zamiatana pod dywan. Organizując nasz turniej i towarzyszące mu wydarzenia, chcemy stworzyć przestrzeń, gdzie piłkarki mogą się czuć w pełni akceptowane i widzialne, niezależnie od orientacji czy tożsamości seksualnej. Z drugiej strony – chcemy «obudzić» środowisko, ożywić debatę o homo-les-bi-transfobii w piłce nożnej.

Na turniej zapraszamy wszystkie kobiece drużyny amatorskie (składające się z osób identyfikujących się jako kobiety), które dzielą naszą wizję: wszystkie, niezależnie od orientacji seksualnej zawodniczek, bo piłka nożna jest dla wszystkich, tak samo jak sprawą wszystkich jest walka przeciw dyskryminacji. System rozgrywek ustalimy zależnie od liczby zgłoszeń. W turnieju przewidujemy udział maksymalnie 12 drużyn. Decyduje kolejność zgłoszeń”.

TURNIEJ „FUTBOL PRZECIWKO HOMOFOBII”