TOMASZ KOWALSKI „NIE POZWOLISZ ŻYĆ CZAROWNICY”

Wydawnictwo MG

15 lutego 2018 r.

Kolejna świetna pozycja z katalogu Wydawnictwa MG pod patronatem redakcji magazynu „NIGDY WIĘCEJ”! To książka Tomasza Kowalskiego „Nie pozwolisz żyć czarownicy”.

Informacja od wydawnictwa:

„Tomasz Kowalski jest autorem, który zdobył już pewną sławę, jako twórca subtelnych moralitetów. Tym razem napisał powieść o drzemiących w ludziach lękach przed siłami nieczystymi, czarami i zabobonami. Jest to również powieść o kobietach i mężczyznach, o tym, że polowania na czarownice trwają po dziś dzień, a tytułowe cioty, jak nazywano w dawnej Polsce czarownice, i ich kaci mogą mieszkać tuż za ścianą.

Źródłem tej książki jest niezwykły tekst, który pojawił się w 1835 roku na łamach tygodnika «Przyjaciel Ludu» dotyczący procesu i skazania za czary czternastu kobiet. Miał on formę relacji naocznego świadka wydarzeń, który ponoć widział, jak w 1775 roku we wsi Doruchów tamtejszy dziedzic pojmał, poddał torturom, a na koniec spalił nieszczęsne kobiety. Mieszkańcy Doruchowa są pewni, że 243 lata temu taki proces miał miejsce, a na terenie tzw. trójkąta czarownic zapłonął stos”.

TOMASZ KOWALSKI „NIE POZWOLISZ ŻYĆ CZAROWNICY”