PREZYDENT OBAMA POPIERA „NIGDY WIĘCEJ”: KEEP IT UP!

28.05.2011

Rafał Pankowski drugi z prawej w tylnym rzędzie „To, co robicie, jest bardzo ważne. Tak trzymać!” – powiedział Barack Obama do przedstawiciela Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” podczas spotkania w warszawskim Pałacu Prezydenckim.

28 maja 2011 prezydent Stanów Zjednoczonych spotkał się z liderami polskiej demokracji: prezydentem, marszałkami sejmu i senatu, ministrem spraw zagranicznych, liderami partii politycznych, działaczami dawnej opozycji demokratycznej oraz przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego. W gronie zaproszonych znalazł się także reprezentant antyrasistowskiego Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ”.

Po zakończeniu części oficjalnej Barack Obama podszedł do grupy działaczy obywatelskich i osobiście przywitał się z nimi. Wśród nich był dr Rafał Pankowski, współzałożyciel Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ”, koordynator Centrum Monitorowania Rasizmu w Europie Wschodniej. Kiedy prezydent USA usłyszał, że wśród obecnych jest przedstawiciel organizacji antyrasistowskiej działającej w Polsce, żywo zareagował i uścisnął mu dłoń, mówiąc: „It is very important. Keep it up!”

„Jestem zaszczycony i wzruszony możliwością udziału w tak niezwykłym spotkaniu. Nie spodziewałem sie, że będę mógł rozmawiać z Prezydentem Obamą. Widać, że temat antyrasizmu jest mu bliski. Było to szczególne doświadczenie” – powiedział Rafał Pankowski po spotkaniu w Pałacu Prezydenckim.

Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” jest niezależną organizacją antyrasistowską powstałą w 1996 roku. Prowadzi m.in. kampanię „Muzyka Przeciwko Rasizmowi” i „Wykopmy Rasizm ze Stadionów” oraz wydaje antyfaszystowski magazyn „NIGDY WIĘCEJ”. Od 2009 roku prowadzi w Warszawie Centrum Monitorowania Rasizmu w Europie Wschodniej.

WIDEO