„RESPECT DIVERSITY - FOOTBALL UNITES”

05.06.2012

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 stwarzają wyjątkową okazję do promowania pozytywnego przesłania różnorodności i wielokulturowości.

W przygotowaniu projektu „RESPECT Diversity” uczestniczyły organizacje społeczeństwa obywatelskiego oraz mniejszości etniczne. Ważną częścią projektu jest monitorowanie i przeciwdziałanie przejawom dyskryminacji, rasizmu i nietolerancji oraz aktywności skrajnej prawicy.

Głównym celem projektu jest świętowanie różnorodności i pokazanie, że piłka nożna jednoczy ludzi niezależnie od rasy, pochodzenia etnicznego, religii, narodowości, orientacji seksualnej, niepełnosprawności czy płci.

DZIAŁANIA:

W ramach projektu kreujemy między innymi Strefy Różnorodności - specjalnie wyróżnione obszary w przestrzeni publicznej, otwarte i przyjazne dla ludzi bez względu na ich pochodzenie etniczne, narodowość, płeć, niepełnosprawność czy orientację seksualną.

Prowadzimy Program Edukacyjny skierowany do nauczycieli i trenerów z różnych placówek oświatowo-wychowawczych. Wiedza zdobyta podczas naszych szkoleń pozwala rozpoznawać i właściwie reagować na zagrożenia związane ze zjawiskiem rasizmu i nietolerancji.

W wybranych miastach gospodarzach UEFA EURO 2012 zostaną zorganizowane rozgrywki ulicznej piłki nożnej (Streetkick). Uczestniczący w nich kibice z różnych krajów będą mogli poznać się i bawić w przyjaznej atmosferze.

Futbol Przeciwko Rasizmowi w Europie (FARE) to sieć organizacji zajmujących się zwalczaniem rasizmu i dyskryminacji z 40 europejskich krajów. Program „RESPECT Diversity - Football Unites” jest wspierany przez UEFA. Z ramienia sieci FARE koordynuje go Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ”.

Kontakt:

East Europe Monitoring Centre / Centrum Monitorowania Rasizmu w Europie Wschodniej
FARE Eastern European Development Project - RESPECT Diversity
NEVER AGAIN Association / Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ”
PO Box 6, 03-700 Warszawa 4
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. +48 601 360 835
www.nigdywiecej.org ; www.farenet.org