‘BRUNATNA KSIĘGA’ KU PRZESTRODZE

7.11.2019

Na Międzynarodowy Dzień Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem, ustanowiony w rocznicę Nocy Kryształowej, Stowarzyszenie ‘NIGDY WIĘCEJ’ opublikowało kolejną edycję BRUNATNEJ KSIĘGI, czyli monitoringu zdarzeń na tle rasistowskim i ksenofobicznym. Gromadzi ona akty przemocy i przykłady mowy nienawiści z roku 2019.

Czytaj więcej...

ANTYSEMICKIE PUBLIKACJE ZNIKAJĄ Z ALLEGRO

12.10.2019

Stowarzyszenie ‘NIGDY WIĘCEJ’ we współpracy z Allegro usunęło już ponad 3500 aukcji o treści faszystowskiej i antysemickiej. Wśród nich znalazły się liczne aukcje ze współczesnymi wydaniami ‘Mein Kampf’ Hitlera bez komentarza krytycznego, a także publikacje Davida Irvinga - skrajnego antysemity, który od lat zaprzecza istnieniu komór gazowych w Auschwitz i Zagładzie sześciu milionów Żydów w czasie II wojny światowej.

Czytaj więcej...

ADAM BODNAR I ROZMOWY O TOLERANCJI NA POL’AND’ROCK

3.08.2019

Podczas festiwalu Pol’and’Rock (dawny Przystanek Woodstock) Stowarzyszenie ‘NIGDY WIĘCEJ’ miało zaszczyt gościć Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara oraz przyjaciół z wielu krajów. Rozmowy o różnorodności i wielokulturowości odbywały się na stanowisku stowarzyszenia w trakcie wszystkich dni festiwalowych (1-3.08.2019).

Czytaj więcej...

‘NIGDY WIĘCEJ’ W USA NA ZAPROSZENIE DEPARTAMENTU STANU. WASZYNGTON, MONTGOMERY, SAN FRANCISCO I BOSTON

17.06.2019

Departament Stanu i Ambasada USA zaprosiły współpracowniczkę Stowarzyszenia ‘NIGDY WIĘCEJ’ do udziału w prestiżowym programie International Visitor Leadership Program, który poświęcony był przeciwdziałaniu ekstremizmowi i przemocy. W ciągu trzech tygodni (18.05-8.06.2019) spędzonych w Waszyngtonie, Chattanoodze, Montgomery, San Francisco i Bostonie dr Anna Tatar wzięła udział w szeregu spotkań z przedstawicielami amerykańskich instytucji, organizacji pozarządowych, dziennikarzami i liderami lokalnych społeczności.

Czytaj więcej...

MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI DALEJ GRA – NOWA PŁYTA UPAMIĘTNIA MARCINA KORNAKA

19.03.2019

Stowarzyszenie ‘NIGDY WIĘCEJ’ wydało PŁYTĘ WINYLOWĄ poświęconą pamięci Marcina Kornaka, założyciela i wieloletniego prezesa tej organizacji, twórcy kampanii społecznej ‘Muzyka Przeciwko Rasizmowi’. 20 marca mija piąta rocznica jego śmierci.

Czytaj więcej...

WSPÓŁZAŁOŻYCIEL ‘NIGDY WIĘCEJ’ LAUREATEM NAGRODY PRAW CZŁOWIEKA

9.02.2019

Współzałożyciel Stowarzyszenia ‘NIGDY WIĘCEJ’ Rafał Pankowski został uhonorowany tegoroczną Nagrodą Praw Człowieka im. Paula Ehrlicha i Gunthera K. Schwerina.

Wyróżnienie zostało ustanowione w 1998 r. przez amerykańską Ligę Przeciwko Zniesławieniu (Anti-Defamation League) w celu uhonorowania osób walczących z antysemityzmem w Europie. Dyrektor ADL ds. europejskich Andrew Srulevitch wręczył nagrodę podczas wizyty w Polsce 6 lutego 2019 r.

Czytaj więcej...

O AGRESJI WOBEC MUZUŁMANÓW - RAPORT NA DZIEŃ ISLAMU W KOŚCIELE

24.01.2019

Stowarzyszenie 'NIGDY WIĘCEJ' opublikowało RAPORT o wybranych napaściach na muzułmanów w latach 2017-2018 w Polsce, odnotowanych w monitoringu 'Brunatna Księga'. W związku z obchodami Dnia Islamu w Kościele katolickim (26 stycznia) stowarzyszenie apeluje o potępienie aktów ksenofobicznej przemocy i o solidarność z tymi, którzy jej doświadczają.

Czytaj więcej...