WYSTAWY, KONKURSY I BLOG W INSTYTUCJACH PENITENCJARNYCH

12.10.2020

Stowarzyszenie ‘NIGDY WIĘCEJ’ we współpracy z pracownikami zakładów karnych i osobami pozbawionymi wolności prowadzi działania na rzecz promowania różnorodności i budowania szacunku dla odmienności. Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Edukacji w Więzieniach (13 października) zachęca kolejne instytucje penitencjarne i organizacje społeczne do włączenia się w akcje przeciwko uprzedzeniom.

Czytaj więcej...

‘CZARNA SKÓRA, BIAŁE MASKI’ PO RAZ PIERWSZY PO POLSKU

1.10.2020

Stowarzyszenie ‘NIGDY WIĘCEJ’ objęło patronatem pierwsze polskie wydanie przełomowej książki Frantza Fanona pt. ‘Czarna skóra, białe maski’.

Czytaj więcej...

RASIZM WRÓCIŁ NA STADIONY

23.07.2020

Po spowodowanej epidemią wielotygodniowej przerwie w rozgrywkach piłkarskich z udziałem kibiców na stadiony powróciły rasistowskie hasła i transparenty. Stowarzyszenie ‘NIGDY WIĘCEJ’ odnotowało kolejne zajścia z udziałem pseudokibiców, którzy manifestują poparcie dla Janusza Walusia. To polski emigrant, który za rasistowskie zabójstwo odbywa karę dożywotniego więzienia w Republice Południowej Afryki.

Czytaj więcej...

‘NIGDY WIĘCEJ’ PARTNEREM WYSTAWY ‘AGAIN’ RYSZARDA SZOZDY

23.06.2020

Stowarzyszenie ‘NIGDY WIĘCEJ’ zostało partnerem wystawy malarstwa pt. ‘Again’ Ryszarda Szozdy, którą będzie można oglądać w galerii sztuki współczesnej Nanazenit w Warszawie.

Czytaj więcej...

WIRUS NIENAWIŚCI WŚRÓD MUZYKÓW?

18.05.2020

Stowarzyszenie ‘NIGDY WIĘCEJ’ opublikowało swój najnowszy RAPORT pt. ‘Wirus nienawiści: Brunatna Księga czasu epidemii’. Dokumentuje on akty rasizmu, ksenofobii i dyskryminacji, do jakich doszło w kontekście koronawirusa w Polsce w ostatnich tygodniach i miesiącach. Autorzy raportu zarejestrowali przypadki napaści na przedstawicieli mniejszości, bezpodstawnie obwinianych o roznoszenie wirusa, a także liczne przejawy mowy nienawiści i teorie spiskowe na temat epidemii szerzone przez skrajną prawicę. Jak zauważają, wśród osób publicznych, które przyczyniły się do szerzenia ksenofobicznych pseudoteorii, są też znani przedstawiciele środowiska muzycznego.

Czytaj więcej...

ROBERT LEWANDOWSKI ZAATAKOWANY W CZASIE PANDEMII

17.05.2020

Jak informuje Stowarzyszenie ‘NIGDY WIĘCEJ’, radykalnie prawicowa telewizja internetowa Idź Pod Prąd zaatakowała najlepszego polskiego piłkarza Roberta Lewandowskiego przy okazji propagowania ksenofobicznych teorii spiskowych.

Czytaj więcej...

RAPORT O WIRUSIE NIENAWIŚCI

13.05.2020

Stowarzyszenie ‘NIGDY WIĘCEJ’ opublikowało swój najnowszy RAPORT pt. ‘Wirus nienawiści: Brunatna Księga czasu epidemii’. Dokumentuje on akty rasizmu, ksenofobii i dyskryminacji, do jakich doszło w kontekście koronawirusa w Polsce w ostatnich tygodniach i miesiącach.

Czytaj więcej...

APEL O SOLIDARNOŚĆ W CZASIE EPIDEMII

21.03.2020

W Międzynarodowym Dniu Walki z Dyskryminacją Rasową Stowarzyszenie ‘NIGDY WIĘCEJ’ apeluje o solidarność z osobami, które ze względu na swoje pochodzenie czy narodowość doświadczyły przemocy, szykan albo dyskryminacji w ostatnich dniach i tygodniach w związku z epidemią koronawirusa.

Czytaj więcej...