STOWARZYSZENIE „NIGDY WIĘCEJ” NA POL’AND’ROCK FESTIVAL 2018

Kostrzyn nad Odrą

2-4 sierpnia 2018

Muzyka Przeciwko RasizmowiZapraszamy do udziału w antyrasistowskich działaniach Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” podczas Pol’and’Rock Festival. W planach mamy moc wydarzeń!

Organizujemy po raz kolejny Turniej „Wykopmy Rasizm ze Stadionów”, który ma rangę Antyrasistowskich Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej. To jedno z najbardziej uznanych i rozpoznawalnych wydarzeń w trakcie festiwalu! Patronat nad turniejem objął Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar oraz Dariusz Dziekanowski, przewodniczący Klubu Wybitnego Reprezentanta w piłce nożnej.

Na zwycięzców turnieju czeka wyjątkowa nagroda: wraz z ekipą Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” zawodnicy wyjdą na dużą scenę, gdzie otrzymają puchar z rąk Jurka Owsiaka!

Ponadto w trakcie Przystanku Woodstock (Pol’and’Rock Festival) prowadzimy spotkania z zespołami zaangażowanymi w wieloletnią kampanię „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”. W tym roku odwiedzą nas między innymi: zespół Na Górze z Czesławem Mozilem, Zenek z Kabanosa, Cała Góra Barwinków i Łydka Grubasa. Będzie się działo!  

Współpracownicy Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” przeprowadzą także warsztaty na temat uprzedzeń i ksenofobii. Będziemy rozmawiać z uczestnikami między innymi o tym, jak reagować na mowę nienawiści i jak okazać wsparcie osobom, które doświadczyły rasistowskiego ataku.

Przygotowaliśmy specjalną broszurę informacyjną dla wszystkich, którzy odwiedzą nasze stanowisko. Będzie można w niej znaleźć mnóstwo pomysłów na działania promujące otwartość i szacunek dla mniejszości. Przekażemy też wszystkim chętnym vlepki – te dobrze znane, muzyczne z biało-czarną dłonią, ale zaprojektowaliśmy też nowy – mocny, antynazistowski – wzór!  

Śledźcie uważnie stowarzyszeniowy profil na FACEBOOKU, na którym będziemy na bieżąco zamieszczać informacje o turnieju i naszych pozostałych antyrasistowskich działaniach w trakcie Przystanku Woodstock. Do zobaczenia wkrótce!

Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ”
www.facebook.com/respect.diversity
www.nigdywiecej.org
www.twitter.com/StowNIGDYWIECEJ

 

 

Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” na Przystanku Woodstock 2017:


 

Adam Bodnar o współpracy ze Stowarzyszeniem „NIGDY WIĘCEJ” (Festiwal „Przystanek Woodstock”, 3.08.2017).