„MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI” W MUZEUM I OŚRODKU KULTURY BIAŁORUSKIEJ W HAJNÓWCE

9 listopada 2018 r.

Hajnówka

Kolejna edycja wyjątkowych koncertów klubowych organizowanych przez Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce, zaangażowanych w kampanię „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”. Podczas koncertów pod szyldem „Muzyka bez Zastrzeżeń” – muzyka ma jednoczyć, niszczyć podziały i uprzedzenia, a także nieść dobry przekaz. Dlatego na scenie występują zespoły z Polski i Białorusi. W tej edycji zagrają: Kreha z Białegostoku, :B:N: z Berezy na Białorusi oraz warszawski Krain. Zapraszamy!

:B:N: (Biaz nazwy) – białoruski zespół muzyczny z Berezy w obwodzie brzeskim, tworzący w stylu postgrunge metal i alternatywy, śpiewający w języku białoruskim. Zespół został założony w 1999 roku.

Muzycy z grupy Kreha (wykonującej rock alternatywny) tak o sobie piszą: „Kilku kolesi lubiących grać i nawet śpiewać. Teksty pisze Krzysiek, komponuje najczęściej Maciek i gra gitara. Śpiewa Mateusz, perkę ogarnia Grzesiek, na saksofonie przygrywa Hubert. Bas jest Emski, a na klawiszach gra absolutnie Krystian”.

Zespół Krain powstał w 1990 roku. Debiutancki materiał zatytułowany „Krain” nagrał w studiu Roberta Brylewskiego „Złota Skała”. Kapela pokazała się szerszej publiczności na wielu koncertach w Polsce oraz u naszych zachodnich sąsiadów. Obecny skład: Hubert Wąsak – wokal, Mariusz Górnicki – gitara, Gerard Chodyra – bas, Zbyszek Matera – bębny.

„MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI” W MUZEUM I OŚRODKU KULTURY BIAŁORUSKIEJ W HAJNÓWCE