III ROCK AND BEER FEST 2019

8-9 lutego 2019

Sulęcin

Rock and Beer Fest to największa tego typu impreza w regionie. Sulęcin jest znany z wielu atrakcyjnych, także antyrasistowskich koncertów. Na tegorocznej, dwudniowej edycji festiwalu zagra pięć zespołów. Pierwszego dnia w klubie „U Bulka” wystąpi Dobre Piwo, a drugiego dnia w sali widowiskowej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury pojawią się: Luxtorpeda, Power of Trinity, LaNinia oraz Penerra. Festiwal odbędzie się pod patronatem kampanii „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”. Zapraszamy!

O zespołach:

Luxtorpeda - powstała w 2010 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Roberta Friedricha, znanego z zespołów: Acid Drinkers, Arka Noego, Kazik na Żywo i 2Tm2,3. Muzyk do współpracy zaprosił związanych z zespołem 2Tm2,3 gitarzystę Roberta Drężka i basistę Krzysztofa Kmiecika oraz ówczesnego perkusistę Turbo i zespołu Armia Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław „Hans” Frencel, raper znany z duetu Pięć Dwa. Luxtorpeda i osobiście także Robert Friedrich wielokrotnie wspierali kampanię „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”.

Power of Trinity - łódzki zespół wytworzył swój oryginalny styl oparty na łączeniu gatunków na pozór bardzo od siebie odległych. Mocne, surowe, rockowe riffy współgrają z elementami charakterystycznymi dla muzyki dub i reggae, a całości dopełnia czasami subtelna, czasami zaś agresywna elektronika. Drugi album Power of Trinity pt. „Loccomotiv” stał się jedną z najbardziej popularnych polskich rockowych płyt roku 2011.

LaNinia - projekt powołany do życia przez Daniela Ludwiczaka, autora wszystkich kompozycji, wspierany był też od początku przez Janusza Duzia. Na próżno szukać w twórczości zespołu ballad. Jest za to niski strój gitar oraz ciężki, soczysty groove. Do tego wszystkiego należy dodać piekielnie mocny oraz melodyjny wokal Mattiego.

Penerra - grupa powstała z inicjatywy Kreda w połowie 2016 roku. Dołączył do niego Maks, a zaraz po nim zaproszenie przyjął również jego ojciec, Maciej. Skład uzupełnił Pedro, pracujący właśnie nad tekstami i wokalami. Najnowszym „nabytkiem” jest Jarek, perkusista zespołu Gomor. Penerra to skład metalowy, odwołujący się w swojej muzyce zarówno do klasyki gatunku, jak i do nowszych brzmień. Twórczością Penerry mogą zainteresować się zarówno fani Black Sabbath, Deep Purple czy Metalliki, jak i zwolennicy Rammsteina czy Fear Factory.

Dobre Piwo - zespół rockowy, który powstał w roku 1991 roku. Ma na koncie ponad 30 autorskich utworów i dwie płyty, które zostały nagrane w zielonogórskim i poznańskim studiu. Po owocnej pięcioletniej karierze zespołu nastąpiła piętnastoletnia przerwa, która zakończyła się w 2013 roku po serii udanych koncertów. Kapela została gorąco przyjęta przez publiczność. W kwietniu 2014 dołączył nowy wokalista i gitarzysta Patryk Kubicki, wnosząc ciekawy agresywny wokal, który przyczynił się do nieco mocniejszego brzmienia zespołu.

III ROCK AND BEER FEST 2019