SPOTKANIE Z RZECZNIKIEM PRAW OBYWATELSKICH NA POL’AND’ROCK FESTIVAL

1 sierpnia 2019

Kostrzyn nad Odrą

Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” zaprasza na spotkanie z Adamem Bodnarem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich, które odbędzie się na stanowisku Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” podczas Pol’and’Rock Festival.

Będziemy rozmawiać z Adamem Bodnarem o jego współpracy ze Stowarzyszeniem „NIGDY WIĘCEJ”, o udziale w powstaniu art. 13 Konstytucji RP (który zakazuje działalności partii i organizacji odwołujących się do totalitarnych metod i praktyk nazizmu, faszyzmu i komunizmu), a także o tym, w jaki sposób można przeciwstawiać się nastrojom skrajnie nacjonalistycznym.

Ponadto w trakcie Pol’and’Rock Festival Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” organizuje turniej piłkarski pod hasłem „Wykopmy Rasizm ze Stadionów”, który odbędzie się pod patronatem honorowym Rzecznika Praw Obywatelskich. Podczas turnieju stowarzyszenie rozegra mecz z drużyną Rzecznika Praw Obywatelskich, w której wystąpi Adam Bodnar. Mecz odbędzie się 2 sierpnia o godz. 11 na boisku w pobliżu Dużej Sceny. Zapraszamy do gry i kibicowania!

Adam Bodnar – Rzecznik Praw Obywatelskich od 2015 roku, zgłoszony na stanowisko dzięki poparciu 67 organizacji pozarządowych. Prawnik i nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk prawnych, działacz na rzecz praw człowieka.

 

SPOTKANIE Z RZECZNIKIEM PRAW OBYWATELSKICH NA POL’AND’ROCK FESTIVAL