PATRONAT „NIGDY WIĘCEJ” NAD KSIĄŻKĄ IGORA SOKOŁOWSKIEGO „SPOKOJNIE. TO TYLKO ROSJA”

10 marca 2020

Wydawnictwo MG

Pod patronatem redakcji magazynu „NIGDY WIĘCEJ” ukazało się wznowienie bardzo ciekawej książki Igora Sokołowskiego pt. „Spokojnie. To tylko Rosja”.

Informacja od wydawcy:

Rosja to żywioł, stan umysłu i ducha, potęga pełna słabości, przekleństwo historyczne i szaleństwo w jednym. Ten kraj to ocean patologii, humoru, nieszczęścia, miłości i brudu, których żadne środki wyrazu nie opiszą w pełni. A jednak Rosja silnie uzależnia. Po prostu jest jak narkotyk. Chcąc ją poznać w całości, w pewnym sensie zdobyć i okiełznać, z góry jesteśmy skazani na porażkę. Ciężko jest oswoić chociaż ułamek, jakąś niewielką część tej potęgi. Zrozumieć Rosję można próbować, jedynie starając się osiodłać jej fragmenty. To właśnie starał się zrobić Igor Sokołowski w tej książce.

W książce „Spokojnie. To tylko Rosja” autor pokazuje Rosję tak, jak ją widzi współczesne pokolenie Polaków. Spogląda na nią oczyma chłopaka, który zna historię, ale nie jest nią osobiście obciążony. Potrafi być w stosunku do Rosji bezlitośnie krytyczny, ale też jest nią zafascynowany.

 

PATRONAT „NIGDY WIĘCEJ” NAD KSIĄŻKĄ IGORA SOKOŁOWSKIEGO „SPOKOJNIE. TO TYLKO ROSJA”