„MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI”: KONCERT NA TAK W WARSZAWIE

28 września 2022

Zespół Na Tak po raz pierwszy zagra koncert pod patronatem kampanii „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”! Na Tak to trójka artystów bawiących się formą i treścią. Ich muzyka to pop z elementami muzyki klubowej, alternatywnego rocka, punka, krautrocka, jazzu, a nawet muzyki dancingowej. Jak sami przyznają, styl muzyczny traktują jako narzędzie do wyrażania treści, które uważają za szczególnie istotne.

Grupa Na Tak o sobie: „Opowiadamy o świecie, który obserwujemy. Podejmujemy tematy społeczne, choć sprawy kosmosu nie są nam obce. Chcemy mówić o różnicach między bogatymi i biednymi, które dzisiaj są tak ogromne, że jedni i drudzy nie są w stanie się spotkać, o kondycji współczesnego człowieka pochłoniętego zdobywaniem iluzorycznej pozycji wykreowanej przez system. Uważamy, że to chciwość jest przyczyną różnic społecznych i dewastacji planety. My, ludzie, zapomnieliśmy, że jesteśmy tylko jednym z wielu gatunków na planecie Ziemia”.

Koncert odbędzie się w klubokawiarni Chmury, która mieści się w zaadaptowanym wnętrzu starej drukarni. Od kilku lat to miejsce prezentujące zjawiska muzyczno-kulturalne, dla których nie ma miejsca w oficjalnym mainstreamowym obiegu. Współtworzy i cementuje warszawską (ale nie tylko) scenę niezależną.

„MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI”: KONCERT NA TAK W WARSZAWIE