DOŁĄCZ DO TYGODNI AKCJI „FOOTBALL PEOPLE”!

6-20 października 2016

Zgłoszenia przyjmujemy od 1 sierpnia do 9 września.

Tygodnie Akcji „Football People” to seria wydarzeń, podczas których kibice, zawodnicy i zawodniczki, kluby, mniejszości etniczne, organizacje LGBT oraz aktywiści i aktywistki łączą swoje siły, aby zwalczać dyskryminację i celebrować różnorodność w piłce nożnej.

W 2015 roku zorganizowano ponad 2 000 wydarzeń w 50 krajach, w których uczestniczyło bezpośrednio ponad 100 000 osób. Tygodnie Akcji „Football People” są największą kampanią społeczną tego rodzaju w europejskim futbolu. Pomóż nam uczynić to wydarzenie jeszcze większym.

Dołącz do 100 000 uczestników i zorganizuj wydarzenie. Jeśli kochasz piłkę nożną, znasz siłę, jaką ze sobą niesie. Wykaż się kreatywnością i zorganizuj własne wydarzenie. Może to być: przyjęcie dla uchodźców i azylantów; turnieje antyrasistowskie; świętowanie różnorodności, wydarzenia przeciwko homofobii; warsztaty dla kobiet w grze, itp. Zaangażuj swój klub, (byłych) graczy, kibiców, inne grupy i społeczności lokalne.

Razem możemy stanąć w obronie różnorodności, przeciwko dyskryminacji.

FARE oferuje wsparcie finansowe. W przypadku działań oddolnych, oferujemy minigranty do €500. Więcej informacji na stronie: www.farenet.org.

Formularz aplikacyjny oraz kryteria są dostępne na stronie FARE jedynie w języku angielskim:
https://farenet.org/campaigns/footballpeople-action-weeks/.

Koordynatorem akcji w Polsce jest Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ”.

DOŁĄCZ DO TYGODNI AKCJI „FOOTBALL PEOPLE”!