HAŃBA! POD PATRONATEM „MUZYKI PRZECIWKO RASIZMOWI”

7 października 2017 r.

Warszawa

Warto udać się 7 października do klubu „Pogłos” znajdującego się na ul. Burakowskiej 12 – w tym dniu jego gościem będzie coraz bardziej popularny zespół Hańba!, czyli zbuntowana orkiestra podwórkowa grająca folkcore. Towarzyszyć im będzie Liars&Sinners. Koncert z mocnym wsparciem kampanii „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”. Zapraszamy!

„W 1931 roku na krakowskim Podgórzu powstała orkiestra podwórkowa. Nie była to jednak kolejna zwykła kapela, lecz orkiestra zbuntowana, śpiewem i muzyką piętnująca nieprawość, gwałt i wszelkie bezeceństwa otaczającej ją rzeczywistości międzywojennej Polski, która była o wiele bardziej skomplikowana, niż mogłoby się nam dzisiaj zdawać...

Zbuntowana orkiestra podwórkowa Hańba! jest muzyczno-literacką fikcją udowadniającą, że punk rock nie powstał na Wyspach Brytyjskich w hałaśliwych latach 70., lecz stworzono go w burzliwych czasach II Rzeczypospolitej, które były nie tylko okresem rozkwitu kultury, sztuki i techniki, ale również niszczenia demokracji, autorytarnych rządów sanacji i jej imperialistycznych zapędów. Czterech krakowskich muzyków przy pomocy podwórkowego instrumentarium (banjo, bęben, akordeon, tuba) oraz dzięki wsparciu międzywojennych poetów (Tuwima, Brzechwy, Broniewskiego) wciela się w wykreowane postacie i łączy muzyczne inspiracje (punkowe, folkowe, klezmerskie), aby stworzyć własną opowieść o tym najbardziej literackim okresie w historii Polski”.

HAŃBA! POD PATRONATEM „MUZYKI PRZECIWKO RASIZMOWI”