„MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI” NA „ROCKOWISKU HAJNÓWKA”

Hajnówka

28 lipca 2018 r.

Na organizowanym corocznie na Podlasiu Festiwalu Muzyki Rockowej „Rockowisko Hajnówka” znów rozlegną się brzmienia „Muzyki Przeciwko Rasizmowi”. Festiwal jest inicjatywą hajnowskich animatorów kultury, nawiązującą do rockowego klimatu miasta w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Jak zwykle na deskach hajnowskiego amfiteatru zagrają gwiazdy muzyki alternatywnej, legendy polskiego rocka, jak również znakomici zagraniczni goście, jak zespół Relikt, który obecnie uznawany jest za najlepszy band rockowy na Białorusi. Kapela była laureatem piątej edycji hajnowskiego festiwalu.

Tegoroczna edycja to prawdziwa rockowa uczta! Organizatorzy zaprosili szereg gwiazd, m.in. grupę Materia ze Szczecinka – jeden z najlepszych obecnie zespołów metalowych młodego pokolenia w Polsce. Zagra również Paweł Małuszyński ze swoją kapelą Cochise, a także: Farben Lehre, Re1ikt, N.O.G., De Łindows, Sam Som, Retro Beats, C.R.C. i Zdrowie na Budowie Band.

Podczas „Rockowiska Hajnówka” odbędzie się akcja charytatywna na rzecz chorej mieszkanki miasta – Pauliny Mariańskiej. Zbiórka będzie trwała przez cały festiwal.

„MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI” NA „ROCKOWISKU HAJNÓWKA”