ULICZNY OPRYSZEK, HUMAN RIGHTS I RHL ANSAMBL PRZECIWKO RASIZMOWI

3 listopada 2018 r.

Warszawa

W klubie „Potok” na wspólnym koncercie zagrają trzy zaprzyjaźnione ze Stowarzyszeniem „NIGDY WIĘCEJ” kapele: Uliczny Opryszek, Human Rights oraz Rhl Ansambl. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem kampanii „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”. Zapraszamy!

Human Rights to hardcorowo-punkowa załoga z warszawskiej Pragi. Zgodnie z nazwą kapeli w tekstach poruszane są niezwykle istotne, szczególnie we współczesnym kontekście, zagadnienia tolerancji i otwartości. Wybrzmiewa to m.in. w utworze Jeden świat, wiele kultur, w którym muzycy wyrażają sprzeciw wobec homofobii, faszyzmu i ksenofobii. Zespół przypomina również o wciąż trwających na świecie konfliktach, nie dotyczy to jedynie sąsiedzkiej Ukrainy, ale także sytuacji w Tybecie. 

Rhl Ansambl to nowy zespół Janusza Reichela, niegdyś gitarzysty znanej nowosądeckiej kapeli punkowej Zima, a także artysty solowego. W zespole udzielają się: Tomasz Bąk na gitarze basowej oraz Jarosław Urbanowski na perkusji. Grupa oprócz nowych kompozycji wykonuje także piosenki Janusza, zespołu Zima oraz incydentalnie covery innych muzyków.

Punkowy band Uliczny Opryszek powstał w 1991 roku w miejscowości Nowy Tomyśl w województwie wielkopolskim. Kapela zagrała wiele koncertów na terenie całego kraju, w tym na Przystanku Woodstock w 2004 roku (duża scena) i 2013 (wioska Kryszny) oraz w roku 2005 na Jarocin PRL Festiwal, zdobywając nagrodę jury. Zespół występował także za granicą: na Słowacji, w Czechach, Niemczech oraz Wielkiej Brytanii. Na dorobek kapeli składa się 5 płyt studyjnych.

ULICZNY OPRYSZEK, HUMAN RIGHTS I RHL ANSAMBL PRZECIWKO RASIZMOWI