„PRZECIW NACJONALIZMOWI. ZA ZJEDNOCZONĄ EUROPĄ” WE WROCŁAWIU

13 października 2018 r.

Wrocław

Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” objęło patronatem inicjatywę pod hasłem „Przeciw nacjonalizmowi. Za zjednoczoną Europą”, która odbędzie się na placu Solnym. Zapraszamy!

Informacje od organizatorów:

„5 milionów Europejek i Europejczyków podnosi wspólnie głos przeciw nacjonalizmowi i za zjednoczoną, demokratyczną Europą. Pragniemy Europy wolności i pokoju. W zamian do głosu dochodzi nacjonalizm. Rozprzestrzenia się nietolerancja. Głośniejsza staje się nienawiść, przemoc wkracza w codzienność. Podsycany jest strach przed innym, obcym i przekuwany w polityczny kapitał. Rozbrzmiewa wołanie za silną ręką. Korupcja podkopuje podstawy społeczeństw. Następuje erozja państwa prawa. Osiągnięcia socjalne i ciężko wywalczone prawa są zagrożone. Wolność i pokój nie są już oczywistością. Nadchodzi czas, by wysłać sygnał!

13 października 2018 roku o godz. 14.00 chcemy pobudzić 5 milionów Europejek i Europejczyków do wyjścia na ulice i place, by wspólnie podnieść głos przeciw nacjonalizmowi i za zjednoczoną, demokratyczną i solidarną Europą.

Zapraszamy wszystkie środowiska: przedstawicieli społeczeństwa obywatelskiego, stowarzyszenia, wspólnoty religijne, NGO’s, artystów, obywateli… Jest nas wielu! Pokażmy się! Głośno i wyraźnie!”.

„PRZECIW NACJONALIZMOWI. ZA ZJEDNOCZONĄ EUROPĄ” WE WROCŁAWIU