„MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI”: KONCERT LENIWCA, PRAWDY ORAZ QULTURKI I ZMAZY

23 marca 2019

Warszawa

Na koncercie pod hasłem „Muzyka Przeciwko Rasizmowi” wystąpią Leniwiec, Prawda, Qulturka oraz Zmaza.

Utwór „M.K.” Qulturki znalazł się na właśnie wydanej płycie winylowej „Wiem, że dobrze idę” poświęconej pamięci Marcina Kornaka (zm. 20 marca 2014), założyciela Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ”.

Antyrasistowski koncert odbędzie się 23 marca 2019 w Warszawie w klubie „Potok”. Zapraszamy!

W dniach 16-24 marca trwają Europejskie Dni Walki z Rasizmem. 21 marca to Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową, który został ustanowiony przez ONZ, by przestrzegać i przypominać, że rasistowskie uprzedzenia nierzadko prowadzą do nienawiści i aktów przemocy.

LENIWIEC – od początków istnienia gra melodyjną, czadową mieszankę punk rocka, reggae i ska, wzbogaconą dźwiękami saksofonu, akordeonu i puzonu. Dochodzą do tego zazwyczaj zaangażowane i polityczne, ale czasem też zupełnie niepoważne teksty. Muzyka w ich wykonaniu to nie tylko mocne hasła o sprawach, które uważają za słuszne, ale też zabawa, dowcip i humor. Przez 25 lat zespół zagrał prawie 700 koncertów w 9 krajach, występując z największymi gwiazdami i legendami sceny punkrockowej, takimi jak: The Exploited, GBH, Asta Kask, Wasted, NVU, Oi Polloi, Zemezluc, La Fraction, Shelter i Lama.

PRAWDA – wrocławska formacja punkrockowa założona latem 1994 roku przez Skutera i Melona. Swój debiutancki materiał pt. „Biologia z drugiej strony” Prawda zarejestrowała w grudniu 1994 roku. Przez kilkanaście lat funkcjonowania nagrała pięć regularnych albumów, kilka epek, album kompilacyjny wydany w Czechach i wiele składanek. Działalność zespołu została zawieszona w 2009 roku i reaktywowana w 2016. Obecnie to jedna z najprężniej działających formacji punkrockowych na polskiej scenie. 

QULTURKA – muzycznie jest mocno zakorzeniona w punk rocku, ale czerpie też inspiracje z pozytywnych i skocznych dźwięków ska. Uzupełniające się wokale damski i męski, gitary, bas oraz akordeon i perkusja tworzą mocny, ale przyjemny w odbiorze klimat. Zespół wspiera akcje antyrasistowskie, wolnościowe i ekologiczne. Grupa powstała w Pile w 1995 roku pod nazwą Kulturka. Po zmianie nazwy na Qulturka w 2006 roku zespół ruszył z nową siłą i funkcjonuje nieprzerwanie do dziś.

ZMAZA – grupa punkrockowa powstała w 2006 roku.

 

„MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI”: KONCERT LENIWCA, PRAWDY ORAZ QULTURKI I ZMAZY