„MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI” NA DRUGIEJ PŁYCIE HUMAN RIGHTS

27 kwietnia 2019

Zima / Black Wednesday / Pasażer

Wkrótce czeka nas premiera drugiej płyty zaprzyjaźnionego ze Stowarzyszeniem „NIGDY WIĘCEJ” zespołu Human Rights. Album zatytułowany „Sprzeciwu głos” ukaże się pod szyldem kampanii „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”. Polecamy!

„Druga płyta Human Rights to konsekwentnie hardcore'owo punkowe dźwięki towarzyszące społeczno-osobistym tekstom. Mocne granie w połączeniu z konkretnym przekazem. «Sprzeciwu głos» stawia niewygodne pytania o to, kim jesteśmy oraz kim się stajemy pod wpływem autorytarnego wychowania, mody na nacjonalistyczny patriotyzm, politycznej propagandy i religijnej indoktrynacji.

Czy rozumiemy, co się z nami staje, czy tylko bezmyślnie idziemy prowadzeni na rzeź? Niezależne myślenie w dzisiejszych czasach staje się niewygodne dla politycznych elit i religijnych przywódców pragnących wychować posłusznych, pozbawionych refleksji niewolników.

Czy konsumpcja ma sprawić, że zgodzimy się na wielki szwindel, nieczuli na krzywdę innych? Głos Human Rights to sprzeciw wobec ogłupianiu i przyklaskiwaniu homofobicznym i ksenofobicznym atakom, dzielącym ludzi na lepszych i gorszych. Sprzeciw wobec zacofania, pogardy, bredni i świństw wypowiadanych bez skrępowania, wobec coraz częstszych prób zawłaszczania i ograniczania naszej świadomości i wolności.

Nawiedzonym politykom i hierarchom kościelnym, mającym ręce splamione korupcją i pedofilią, wydaje się, że mają monopol na prawdę i nieomylność. Aby utrzymać władzę, sięgają po strach, przemoc, nienawiść i podziały. Dla własnych zysków traktują nas jak swoją własność, jak przedmioty i towar, a planetę niczym studnię bez dna. Oto nasz sprzeciw wobec tego, co się dzieje”.

„MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI” NA DRUGIEJ PŁYCIE HUMAN RIGHTS