„NIGDY WIĘCEJ” PATRONEM FILMU O UCHODŹCACH ROHINGYA W BANGLADESZU

1 czerwca 2020

Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” zostało patronem filmu o uchodźcach Rohingya w Bangladeszu pt. „Słodka herbata i gorzkie życie”.

„Słodka herbata i gorzkie życie” to ostatni polski dokument poświęcony największemu na świecie obozowi dla uchodźców w Cox Bazar, który został zrealizowany przed wybuchem epidemii Covid 19. Produkcja „od kuchni” pokazuje życie uchodźców w Bangladeszu, ma na celu zapoznanie „człowieka – widza” z „człowiekiem – uchodźcą”, ukazując „ludzki” aspekt problemu.

Film powstał w wyniku zgodnej współpracy dziennikarskiej osób o różnych poglądach i wyznających różne wartości. Dokument jest całkowicie niezależny, to znaczy finansowany z prywatnych środków twórców, nie przez jakikolwiek rząd lub organizację i udostępniony na wolnej licencji. Materiał ma charakter informacyjny, a jednym z priorytetów przy jego tworzeniu było zachowanie wysokich standardów etycznego i obiektywnego dziennikarstwa. Dokument przypomina, że we współczesnym świecie każdy jego mieszkaniec, w wyniku niezależnych okoliczności może niespodziewanie stać się uchodźcą.

„NIGDY WIĘCEJ” PATRONEM FILMU O UCHODŹCACH ROHINGYA W BANGLADESZU