„MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI”: PUNK ROCK PARTY VOL. 1

Płock

20 listopada 2021

Pierwsza edycja Punk Rock Party odbędzie się pod szyldem „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”. Zagrają: Not This Time (metal/HC z Łodzi), Czerwone Kościoły (melodyjny punk rock ze Złotowa) i Kaplica (punk rock z Raciąża). Polecamy!

Not This Time (metal/HC z Łodzi) – jak deklarują sami muzycy, ich twórczość to „struktura współczesnej muzyki metalowo-hardcore’owej po wynurzeniu się z uprzemysłowionych miast”. To prawdziwy metalowo-hardcore’owy duch. Posłuchajcie, co mają do powiedzenia!

Czerwone Kościoły (punk rock ze Złotowa) – zespół powstał jesienią 1989 roku. Początkowo koncertował w najbliższej okolicy, ale melodyjny (często kojarzony z Celą nr 3) punk rock zdobywał coraz więcej słuchaczy, co zaowocowało występami w całym kraju. W 1992 roku ukazuje się na kasecie pierwszy materiał muzyczny pt. „Moda na samobójstwa”. Obecnie kapela koncertuje w całej Polsce, a także za granicami kraju.

Kaplica (punk rock z Raciąża) – zespół działał w latach 1991-1995. W tym czasie światło dzienne ujrzała kaseta pt. „Dzieci zepsutej Polski” (wyd. 1993). W roku 2018 kapela wznowiła działalność, czego owocem jest wydana w ubiegłym roku płyta zatytułowana „Przebudzenie”. Swoją muzykę twórcy określają nie jako typowy punk rock, ale połączenie punka i metalu.

„MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI”: PUNK ROCK PARTY VOL. 1