ETNOLIGA

Etnoliga to społeczność kilkuset osób z czterech kontynentów, w różnym wieku, kobiet i mężczyzn, którzy wspólnie grają w piłkę. To prawdopodobnie jedyny turniej na świecie, w którym rywalizują polskie feministki, czeczeńscy wojownicy, haitańscy studenci czy pakistańscy uchodźcy.

Sport jest dla wszystkich. Bez względu na kolor skóry, pochodzenie czy płeć. Nasza dewiza to fair play – na boisku i poza nim. Etnoliga to więcej niż futbol: to platforma komunikacji między społecznościami.

Gramy regularnie od 2005 r. Każda drużyna jest gospodarzem jednej kolejki - przygotowuje wówczas oprawę meczową, prezentację i poczęstunek. Prowadzimy również treningi piłkarskie, a także kursy językowe, zajęcia animacyjne dla młodzieży, warsztaty i szkolenia. Gramy też mecze pokazowe z gwiazdami.

Projekt realizuje Fundacja dla Wolności, a zainicjowany został wspólnie ze Stowarzyszeniem „NIGDY WIĘCEJ”. W 2012 r. jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Uchodźców oraz Budżetu Państwa, a także dotacji Fundacji im. Stefana Batorego w ramach programu „Demokracja w działaniu”. Sponsor Główny: Orange.