JANINE DI GIOVANNI „TAMTEGO RANKA, KIEDY PO NAS PRZYSZLI. DEPESZE Z SYRII”

15 marca 2017 r.

Nakładem wydawnictwa „Czarne” ukazała się książka znanej dziennikarki wojennej Janine di Giovanni pt. „Tamtego ranka, kiedy po nas przyszli. Depesze z Syrii”. Redakcja magazynu „NIGDY WIĘCEJ” objęła tę pozycję patronatem.

Od wydawcy:

„W styczniu 2011 roku w Syrii rozpoczęły się protesty przeciwko rządom Baszszara al-Asada. Początkowo pokojowe demonstracje szybko przerodziły się w bratobójczą wojnę domową. Chaos ogarniętego konfliktem wewnętrznym kraju wykorzystało ISIS, co w 2014 roku doprowadziło do powstania iracko-syryjskiego kalifatu – Państwa Islamskiego.

Janine di Giovanni, ceniona dziennikarka wojenna od kilkudziesięciu lat podróżująca po regionach ogarniętych konfliktem, opowiada o ludziach, których syryjskie działania wojenne dotknęły najbardziej, kreśląc przy tym mapę narastającego konfliktu wewnątrz państwa. Autorka oddaje głos zwykłym obywatelom, których przywiązanie do ojczyzny jest silniejsze niż chęć ucieczki przed śmiercią, zniszczeniem i kompletnym rozpadem otaczającej rzeczywistości.

„Tamtego ranka, kiedy po nas przyszli” to świadectwo jednego z najbrutalniejszych okresów w historii tej części świata, a także niezwykły portret siły ludzkiej wytrzymałości w obliczu poniżenia, zastraszenia i terroru wojny”

JANINE DI GIOVANNI „TAMTEGO RANKA, KIEDY PO NAS PRZYSZLI. DEPESZE Z SYRII”