MUSICAL „SZEPTY SERC” W TEATRZE MUZYCZNYM W GDYNI

Gdynia

12 czerwca 2017 r.

Musical „Szepty serc”, który miał premierę w czerwcu 2016 r. w Lęborku, zostanie wystawiony także na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. Temu prestiżowemu wydarzeniu patronuje Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ”. Zapraszamy!

„Musical „Szepty serc” został przygotowany w oparciu o autorski scenariusz, teksty i muzykę napisaną specjalnie do tego spektaklu przez Macieja Łyszkiewicza i Marcina Pawłowskiego. Prawie dwugodzinny spektakl realizowany jest przez grupę 42 młodych ludzi (uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów Instytutu Muzyki Akademii Pomorskiej w Słupsku). Muzyka grana jest w tym spektaklu na żywo przez zespół No i Fajnie.

Tematem spektaklu jest mowa nienawiści i dyskryminacja. Scena to miejsce głębokich przeżyć i doznań. Wierząc głęboko w profilaktykę rówieśniczą, młodzież przygotowująca spektakl głośno powiedziała widzom, jakie skutki może nieść za sobą mowa nienawiści. Spektakl jest bardzo trudny, dotyka ciemnych stron natury człowieka, słowo w nim wypowiadane ma ogromną siłę. Mowa nienawiści – tak niestety powszechna i widoczna wśród nas – jest w tym spektaklu na wyciągnięcie dłoni. Boli i rani, nie daje wytchnienia, zmusza do myślenia. Bardzo ciężko przejść obojętnie obok losów bohaterów tego przedstawienia. Pozostają w naszych sercach. Powiedzieliśmy głośno, że wypowiadane przez ludzi słowa to potężna broń, która może zarówno niszczyć, jak i budować. Naszym marzeniem było, aby każdy, kto wychodzi ze spektaklu, nigdy już słowem nie zranił drugiego człowieka. Dyskryminacja kobiet, wyznawców innej wiary, homoseksualistów, relacje pomiędzy rodzicami a dziećmi, między rówieśnikami, problem uprowadzania młodych dziewcząt do domów publicznych – to tematy poruszone w tym spektaklu”.

MUSICAL „SZEPTY SERC” W TEATRZE MUZYCZNYM W GDYNI