OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL 2018

Ostróda

5-8 lipca 2018 r.

Ostróda Reggae Festival – największy krajowy festiwal muzyki mającej swe korzenie na Jamajce – zapewni potężne wsparcie kampanii „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”. Podczas czterodniowego wydarzenia zaprezentują się dziesiątki zespołów, odbędzie się też mnóstwo imprez towarzyszących, sety soundsystemów, wiele spotkań oraz projekcji. Zostanie także zorganizowana strefa NGO. Zapraszamy!

„Ostróda Reggae Festival ze swoją 17-letnią historią jest czołową polską imprezą celebrującą muzykę i kulturę wywodzącą się z Jamajki. Sukces festiwalu jest dowodem na atrakcyjność i uniwersalizm treści niesionych przez reggae. Festiwal zyskał globalną markę, cenioną przez fanów i artystów w wielu miejscach świata i gromadzi międzynarodową publiczność – młodzież oraz rodziny z dziećmi.

Z małego dziedzińca ostródzkiego zamku, poprzez «Białe Koszary», aż do wyjątkowego terenu opustoszałej jednostki wojskowej w centrum miasta («Czerwonych Koszar»), festiwal na przestrzeni czasu przeszedł długą drogę. Zawsze związany z pięknym mazurskim miastem, którego nazwa dla wielu ludzi stała się synonimem reggae.

Edycja 2017 przeszła do historii występami gwiazd. Po raz pierwszy na festiwalu wystąpił Jamajczyk Shaggy. Pojawiły się prawdziwe legendy reggae Steel Pulse i Big Youth oraz nowocześni w podejściu do jamajskiej materii The Skints i Dreadzone. Polskę również reprezentowała czołówka z artystami pokroju Mesajah, Tabu, Grubson czy Vavamuffin. Najlepsi polscy muzycy reggae wystąpili razem na okazjonalnym koncercie Tribute to Bob Marley.

W trakcie czterech festiwalowych dni na jego głównych scenach Red i Green pojawiło się ponad 30 wykonawców, a przez festiwal przewinęło się około 20 tysięcy ludzi.

Ostróda Reggae Festival niezmiennie cieszy się opinią imprezy kulturotwórczej – nie tylko zapewnia możliwość zobaczenia głównych gwiazd gatunku, ale również odkrywa nieznanych jeszcze w Polsce artystów, propaguje nowe zjawiska i edukuje.

Festiwal od lat gromadzi pełen przekrój publiczności wrażliwej na kwestie społeczne, od młodzieży po rodziny z małymi dziećmi, czyniąc z niego prawdziwie rodzinne święto muzyki. Medialnym wydarzeniem ubiegłorocznej edycji stał się policyjny raport potwierdzający, że w trakcie festiwalu nie doszło do ani jednego przypadku złamania prawa”.

OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL 2018