WSPÓŁPRACA ZE STOWARZYSZENIEM „NIGDY WIĘCEJ”

Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” przeciwdziała rasizmowi, ksenofobii i nietolerancji. Naszą misją jest promowanie różnorodności i szacunku dla odmienności. Budujemy szeroki ruch sprzeciwu wobec dyskryminacji w różnych obszarach życia społecznego.

Zapraszamy do współpracy wolontariackiej! Poszukujemy osób, które chciałyby włączyć się w działania Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ”:

- pomoc w prowadzeniu monitoringu rasizmu i ksenofobii „Brunatna Księga”. To najbardziej obszerne i rzetelne opracowanie informacji o tego rodzaju zdarzeniach w Polsce;

- udział w spotkaniach (również online), dyskusjach, festiwalach i konferencjach, które promują kulturową różnorodność oraz dorobek mniejszości narodowych i etnicznych, a także dotyczą problemów i aktów agresji, z jakimi zmagają się osoby należące do różnych mniejszości;

- promowanie materiałów Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” w mediach społecznościowych (na Facebooku i Twitterze);

- tworzenie projektów graficznych, m.in. związanych z tematyką rasizmu i ksenofobii, uprzedzeń, a także upamiętniających międzynarodowe dni związane z prawami człowieka;

- pomoc w opracowywaniu/technicznym montażu krótkich materiałów video;

- przygotowywanie tłumaczeń (różne języki);

- włączenie się w prowadzone od ponad dwudziestu lat społeczne kampanie edukacyjne: „Wykopmy Rasizm ze Stadionów” i „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”.

Współpraca wolontariacka ze Stowarzyszeniem „NIGDY WIĘCEJ” mogłaby przybrać wiele różnych form. Zależałaby oczywiście od Twoich zainteresowań i możliwości. Czekamy na Twoją wiadomość – z radością powitamy Cię w naszym gronie!

Oferujemy:

- możliwość zdobycia doświadczenia we współpracy z organizacją pozarządową,

- możliwość udziału w ważnych społecznie działaniach przeciwstawiających się ksenofobicznej przemocy i nienawiści,

- zaświadczenie o wolontariacie lub referencje.

Osoby zainteresowane współpracą prosimy o wiadomość na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy do kontaktu!