Muzyka Przeciwko Rasizmowi

Muzyka Przeciwko Rasizmowi

Kampania „Muzyka Przeciwko Rasizmowi" jest skierowana do słuchaczy za pośrednictwem twórców wszelkich gatunków muzyki. Pragnęliśmy namówić wykonawców, wrażliwych na przejawy szowinizacji naszego życia społeczno-politycznego, do zamieszczania na płytach i kasetach logo (spis wykonawców, którzy zamieścili logo) wraz tekstem przesłania kampanii oraz do propagowania idei kampanii w wypowiedziach, wywiadach etc.

Wraz z firmą QQRYQ Productions wydaliśmy płyty składankowe pt. „Muzyka Przeciwko Rasizmowi” i „Jedna Rasa Ludzka Rasa”. Znalazły się na nich nagrania m.in. takich wykonawców jak Alians, Apatia, Armia, Big Cyc, Chudoba, Chumbawamba, Dezerter, Falarek, Homo Twist, Illusion, Karate Musiq, Kazik, Kuba Sienkiewicz, Kury, Lech Janerka, Liroy, Pidżama Porno, Post Regiment, Püdelsi, Schizma, Something Like Elvis, Sweet Noise, T. Love, Trebunie Tutki, Zion Train.

Kampania zyskała silny oddźwięk w środowisku ludzi związanych z muzyką, które już nieraz dawało dowód swej wielkiej wrażliwości społecznej. Nadal odbywają się koncerty pod jej hasłem, muzycy zaś zamieszczają jej logo na swoich płytach.

Ukazały się także antyrasistowskie kompilacje z muzyką hip-hopową, elektroniczną, metalową, reggae oraz płyta „Wykopmy Rasizm ze Stadionów.

W marcu 2019 roku, w piątą rocznicę śmierci Marcina Kornaka, Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” wydało upamiętniającą go płytę winylową pt. „Wiem, że dobrze idę”. Epka ukazała się pod hasłem kampanii „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”. Na płycie znalazły się zadedykowane Marcinowi utwory Qulturki oraz Skowytu. Epkę wydaliśmy we współpracy z firmą Jimmy Jazz Records. Wydawnictwo miało charakter pamiątkowy i nie było przeznaczone do sprzedaży komercyjnej.

W 2021 roku po raz pierwszy na płycie winylowej został wydany historyczny album „Jedna Rasa – Ludzka Rasa. Muzyka Przeciwko Rasizmowi, część 2”. Materiał ukazał się poprzednio w 1998 roku. Przeszedł do historii jako wyraz sprzeciwu wobec nietolerancji i przemocy. Wznowiony na winylu album jest dedykowany Marcinowi Kornakowi. Osoby zainteresowane wsparciem Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” i otrzymaniem pamiątkowej płyty winylowej mogą skontaktować się z wydawcą pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Z okazji pierwszej rocznicy putinowskiej agresji Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” zaapelowało do środowiska muzycznego o zamanifestowanie solidarności z Ukrainą pod hasłem nowej inicjatywy: „Muzyka Przeciwko Wojnie”. Działacze Stowarzyszenia zaprezentowali emblemat kampanii zawierający antywojenne przesłanie. Projekt dostępny jest w żółto-błękitnych barwach Ukrainy oraz w wersji czarno-białej. 

Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” zaprasza do współpracy muzyków, wydawców i organizatorów koncertów, którzy chcieliby wydać album, opublikować videoclip albo zorganizować koncert pod patronatem kampanii „Muzyka Przeciwko Rasizmowi” / „Muzyka Przeciwko Wojnie”. Kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

TELEDYSKI POD HASŁEM „MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI” 

 

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

 

AGNOSTIC FRONT W POLSCE! PRZECIWKO RASIZMOWI
SERIA KONCERTÓW THE ANALOGS POD HASŁEM ‘MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI’
MUZYKA PRZECIWKO WOJNIE - APEL O SOLIDARNOŚĆ Z UKRAINĄ
GRUPA NA TAK ZAGRA NA NIE RASIZMOWI
POL’AND’ROCK, STRACHY NA LACHY I SOLIDARNOŚĆ Z UCHODŹCAMI
MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI: KONCERT DLA POKOJU
‘JEDNA RASA - LUDZKA RASA. MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI’ NA WINYLU
WIRUS NIENAWIŚCI WŚRÓD MUZYKÓW?
NOCNY KOCHANEK GRA PRZECIWKO RASIZMOWI
MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI DALEJ GRA – NOWA PŁYTA UPAMIĘTNIA MARCINA KORNAKA
ANTYRASISTOWSKI MUNDIAL NA FESTIWALU OWSIAKA
POKÓJ JEST DROGĄ! – NOWA PŁYTA Z PRZESŁANIEM ‘MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI’ ZAWIERA UTWORY ROBERTA BRYLEWSKIEGO
„MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI” CIĄGLE GRA. KULTOWA PŁYTA 20 LAT PÓŹNIEJ
ADAM BODNAR ZAGRAŁ PRZECIWKO RASIZMOWI – STOWARZYSZENIE „NIGDY WIĘCEJ” NA WOODSTOCKU
„WIEM, ŻE DOBRZE IDĘ” – DEDYKOWANE MARCINOWI KORNAKOWI
„NA FASZYZM NIGDY ZGODY NIE BĘDZIE”. PAMIĘCI MARCINA KORNAKA
SZANUJMY ODMIENNOŚĆ – „NIGDY WIĘCEJ” ZNÓW NA WOODSTOCKU
PRZYSTANEK WOODSTOCK 2014: MIŁOŚĆ, PRZYJAŹŃ, MUZYKA I ANTYRASIZM
PRZYSTANEK WOODSTOCK - WIELKI FESTIWAL PRZECIWKO RASIZMOWI!
RASIZM PRZECIWKO MUZYCE!
RASISTOWSKI HIP-HOP?
WIELKI MECZ PRZECIWKO RASIZMOWI NA FINAŁ PRZYSTANKU WOODSTOCK 2011!
BIAŁY, ŻÓŁTY, CZERWONY, CZARNY
PRZYSTANEK WOODSTOCK NAJWIĘKSZYM EUROPEJSKIM FESTIWALEM NA ŚWIEŻYM POWIETRZU
OŚWIADCZENIE ZESPOŁU STRACHY NA LACHY
„DŻA LUDZIE” PRZECIWKO RASIZMOWI
PRZYSTANEK WOODSTOCK WYKOPUJE RASIZM
ORKIESTRA NAGRADZA ANTYFASZYSTÓW
ANTYRASISTOWSKI WOODSTOCK (PODSUMOWANIE)
ANTYRASISTOWSKI WOODSTOCK
ANTYRASISTOWSKI PRZYSTANEK
OWSIAK WYKOPAŁ RASIZM