WYDAWNICTWO SINE QUA NON WSPIERA DZIAŁALNOŚĆ STOWARZYSZENIA „NIGDY WIĘCEJ”

4.01.2013

SQN
Nigdy Więcej

Z początkiem 2013 roku Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” podjęło współpracę z Wydawnictwem Sine Qua Non.

SQN wesprze Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” na dwóch płaszczyznach. Pierwsza to wsparcie kampanii „Muzyka Przeciwko Rasizmowi” poprzez propagowanie jej idei przy okazji publikacji muzycznych. Drugi obszar to walka o stadiony wolne od rasizmu i wsparcie kampanii społecznej „Wykopmy Rasizm ze Stadionów.”

- „Poprzez wspólne działania chcemy sprawić, żeby sport i muzyka były wolne od uprzedzeń rasowych oraz uczyć poszanowania odmienności” - mówi Łukasz Kuśnierz z Wydawnictwa SQN.

W ramach współpracy wydawnictwo będzie drukować logotypy Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” na okładkach książek, publikować informacje o jego działalności oraz przekazywać egzemplarze swoich książek do wykorzystania w ramach akcji organizowanych przez Stowarzyszenie.

Wydawnictwo Sine Qua Non powstało w połowie 2010 roku. Ideą, która przyświecała założycielom, było publikowanie książek „z pasją”. Dla jednych pasją jest piłka nożna, dla innych film, trzeci interesują się sztuką współczesną, a jeszcze kolejni po prostu literaturą. Jednak każdy z nich ma możliwość dzielenia się swoją pasją właśnie poprzez książkę. W oparciu o te założenia działa Sine Qua Non. Wśród pozycji, które ukazały się nakładem wydawnictwa, można znaleźć książki o piłce nożnej, sztuce współczesnej, serialowe oraz inne, które są realizacją pasji.

Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” jest niezależną organizacją ekspercką, która od 1996 roku monitoruje incydenty na tle ksenofobicznym oraz wydaje antyrasistowski magazyn „NIGDY WIĘCEJ”. Prowadzi również kampanie „Muzyka Przeciwko Rasizmowi” oraz „Wykopmy Rasizm ze Stadionów”. Przy wsparciu UEFA i FARE Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” koordynowało antyrasistowskie działania edukacyjne związane z przygotowaniami do EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie oraz Projekt Odpowiedzialności Społecznej UEFA EURO 2012: „RESPECT Diversity – Football Unites”.

Dodatkowe informacje:
www.nigdywiecej.org
www.facebook.com/respect.diversity
www.wsqn.pl
tel: 509 600 505