„WIEM, ŻE DOBRZE IDĘ” – DEDYKOWANE MARCINOWI KORNAKOWI

9.10.2016

‘„NIGDY WIĘCEJ” nr 22Właśnie ukazał się specjalny numer magazynu „NIGDY WIĘCEJ” poświęcony Marcinowi Kornakowi (ur. 1968 – zm. 2014), twórcy kampanii „Muzyka Przeciwko Rasizmowi” i założycielowi Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ”. Z tej okazji został przygotowany MATERIAŁ VIDEO, w którym Marcina wspominają przyjaciele, działacze społeczni, naukowcy, dziennikarze, a także muzycy.

Ilustrację muzyczną filmu stanowi utwór M.K. z albumu EKG zespołu Qulturka. Muzycy tej kapeli od lat wspierają antyrasistowskie działania Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” i zadedykowali tę piosenkę Marcinowi Kornakowi. Autorką słów jest Joanna Naranowicz, wokalistka Qulturki: „Już się nie zatrzymam / Bo dałeś mi siłę / Chociaż już bez Ciebie / Wiem, że dobrze idę”.

W filmie i na łamach pisma „NIGDY WIĘCEJ” znajduje się też pełna pasji wypowiedź Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego: „Popierałem, popieram i popierać będę Stowarzyszenie «NIGDY WIĘCEJ» w walce z każdym przejawem rasizmu, nazizmu i ksenofobii” oraz fragment rozmowy z Arkadiuszem „Aretzkym” Ślesickim z zespołu Skowyt: „Tylko na tyle cię stać (z płyty Corrida) to utwór antyrasistowski. Swego czasu zaprzyjaźniłem się z Marcinem Kornakiem, prezesem Stowarzyszenia «NIGDY WIĘCEJ». Marcina już nie ma z nami, ale ten numer zadedykowany jest właśnie jemu”.

Specjalny numer magazynu „NIGDY WIĘCEJ” ma charakter niekomercyjny i jest bezpłatnie dostępny dla zainteresowanych pod adresem www.nigdywiecej.org.

Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” jest założoną przez Marcina Kornaka w 1996 roku niezależną, apolityczną organizacją, która monitoruje incydenty na tle ksenofobicznym oraz wydaje antyrasistowski magazyn „NIGDY WIĘCEJ”. Prowadzi kampanie społeczne, m.in. „Muzyka Przeciwko Rasizmowi” i „Wykopmy Rasizm ze Stadionów”.

 

SPIS TREŚCI I WYBRANE ARTYKUŁY ON-LINE

Dodatkowe informacje:

tel. 601 360 835

www.nigdywiecej.org
www.facebook.com/respect.diversity
www.twitter.com/StowNIGDYWIECEJ

„NIGDY WIĘCEJ” nr 22