NIE TYLKO CHANUKA. RAPORT O NIENAWIŚCI BRAUNA

21.12.2023

Stowarzyszenie ‘NIGDY WIĘCEJ’ przygotowało specjalny raport, który dokumentuje kilkadziesiąt przykładów nienawistnych wypowiedzi i działań Grzegorza Brauna. Nienawiść głoszona przez Brauna to nie tylko atak gaśnicą na menorę chanukową w Sejmie. Poseł Konfederacji od lat propaguje teorie o przejmowaniu Polski przez Żydów, kpi z ofiar nazistowskich obozów, wzywa do przemocy wobec osób LGBT czy chwali się zrywaniem ukraińskich flag.

Czytaj więcej...

‘STRZELAŁBYM’. RAPORT O MOWIE NIENAWIŚCI W KAMPANII WYBORCZEJ

16.10.2023

Stowarzyszenie ‘NIGDY WIĘCEJ’ opublikowało raport pt. ‘«Strzelałbym». O mowie nienawiści w kampanii wyborczej’. Udokumentowano w nim przykłady rasistowskich i ksenofobicznych wypowiedzi na temat mniejszości, rozpowszechnianych dla celów politycznej propagandy.

Czytaj więcej...

SERIA KONCERTÓW THE ANALOGS POD HASŁEM ‘MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI’

6.09.2023

Zespół The Analogs w nadchodzących miesiącach zagra 19 koncertów pod patronatem kampanii społecznej ‘Muzyka Przeciwko Rasizmowi’ Stowarzyszenia ‘NIGDY WIĘCEJ’. Ta legendarna punkrockowa formacja wspiera przekaz antyfaszystowski.

Czytaj więcej...

Z „BRUNATNEJ KSIĘGI”: GROŹBY I WYZWISKA POD ADRESEM STOWARZYSZENIA „NIGDY WIĘCEJ”

15.06.2023

1 czerwca 2023 i w kolejnych tygodniach do Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” trafiło kilka tysięcy obelg, gróźb przemocy i śmierci nadesłanych w reakcji na oświadczenie, w którym skrytykowało ono udział sędziego piłkarskiego Szymona Marciniaka w imprezie organizowanej przez lidera skrajnie prawicowej partii Konfederacja Sławomira Mentzena.

Czytaj więcej...

ATAKI NA IGĘ ŚWIĄTEK ZA WSTĄŻKĘ W BARWACH UKRAINY

15.06.2023

Iga Świątek od początku wybuchu wojny wspiera Ukrainę. Także podczas turnieju Rolanda Garrosa nosiła na czapce wstążkę w barwach ukraińskiej flagi. Ten gest solidarności został potępiony przez zwolenników skrajnej prawicy, którzy zamieścili w sieci nienawistne komentarze na temat tenisistki.

Czytaj więcej...

OŚWIADCZENIE SĘDZIEGO SZYMONA MARCINIAKA NADESŁANE DO STOWARZYSZENIA „NIGDY WIĘCEJ”

2.06.2023

„Będąc od wielu lat międzynarodowym sędzią piłkarskim, zawsze na pierwszym miejscu stawiam fair play oraz szacunek do drugiego człowieka i pragnę przekazywać te najwyższe wartości innym. Zawsze odcinam się od przejawów rasizmu i antysemityzmu i braku tolerancji, co pokazuję na meczach, na których sędziuję. Zawsze mówię stop nienawiści i będę propagować, że najważniejsze jest bycie dobrym człowiekiem”, Szymon Marciniak.

Czytaj więcej...

UPRZEDZENIA I POGARDA NA STADIONACH – NOWA ‘BRUNATNA KSIĘGA’

21.03.2023

Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową Stowarzyszenie ‘NIGDY WIĘCEJ’ opublikowało ‘Brunatną Księgę’ – dokumentację zdarzeń na tle rasistowskim i ksenofobicznym oraz aktów dyskryminacji z lat 2020-2023. Obejmuje ona również incydenty na stadionach i zajścia z udziałem pseudokibiców.

Czytaj więcej...

DOKUMENTACJA UPRZEDZEŃ I POGARDY – NOWA ‘BRUNATNA KSIĘGA’

20.03.2023

Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową Stowarzyszenie ‘NIGDY WIĘCEJ’ opublikowało ‘Brunatną Księgę’ – dokumentację zdarzeń na tle rasistowskim i ksenofobicznym oraz aktów dyskryminacji z lat 2020-2023.

Czytaj więcej...

JAK POLICZYĆ NIENAWIŚĆ? HEJTERZY O UKRAIŃCACH

24.02.2023

Stowarzyszenie ‘NIGDY WIĘCEJ’ przeprowadziło badanie na temat mowy nienawiści w internecie wobec uchodźców z Ukrainy. W analizie tej użyto platformy SentiOne Listen, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do monitorowania publicznych wypowiedzi w sieci. Uzyskane rezultaty zostały przedstawione w opracowaniu ‘Jak policzyć nienawiść? Hejterzy o Ukraińcach’.

Czytaj więcej...

MUZYKA PRZECIWKO WOJNIE - APEL O SOLIDARNOŚĆ Z UKRAINĄ

23.02.2023

Z okazji pierwszej rocznicy putinowskiej agresji Stowarzyszenie ‘NIGDY WIĘCEJ’ zaapelowało do środowiska muzycznego o zamanifestowanie solidarności z Ukrainą pod hasłem nowej inicjatywy: ‘Muzyka Przeciwko Wojnie’.

Czytaj więcej...

RAPORT O NIENAWIŚCI W MEDIACH BĄKIEWICZA

31.01.2023

Stowarzyszenie ‘NIGDY WIĘCEJ’ opublikowało RAPORT poświęcony mowie nienawiści, a także antysemickim i antyukraińskim teoriom spiskowym propagowanym na kanale Media Narodowe Roberta Bąkiewicza. W audycjach MN szkalowano też Jerzego Owsiaka, zestawiając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy z nazistowską akcją pomocową z okresu III Rzeszy. Media Narodowe to telewizja internetowa nadawana na YouTube, która otrzymuje ogromne dotacje z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj więcej...