ODWOŁANIE TURNIEJU „WYKOPMY RASIZM ZE STADIONÓW” NA POL’AND’ROCK FESTIVAL

2.08.2023

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

informujemy, że Turniej „Wykopmy Rasizm ze Stadionów” nie odbędzie się podczas tegorocznego Pol’and’Rock Festival. Decyzję tę podjęliśmy ze względów bezpieczeństwa. Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” w ostatnich tygodniach kilkakrotnie wyrażało publiczną krytykę wobec prób skrajnie prawicowej infiltracji polskiego świata sportu i środowisk kibicowskich. Z tego powodu od początku czerwca do Stowarzyszenia trafiło wiele tysięcy obelg i gróźb przemocy. W tej sytuacji nie możemy narażać uczestników turnieju.

Również ze względów bezpieczeństwa został odwołany Turniej „Czerwona kartka dla rasizmu”, który miał odbyć się 24 czerwca w Bisztynku (woj. warmińsko-mazurskie) pod patronatem kampanii społecznej „Wykopmy Rasizm ze Stadionów” Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ”. Organizatorzy tego wydarzenia otrzymali groźby pobicia od pseudokibiców, którzy zapowiedzieli swój przyjazd do Bisztynka w dniu turnieju.

Turniej „Wykopmy Rasizm ze Stadionów” (nazywany również Antyrasistowskimi Mistrzostwami Polski w piłce nożnej) jest organizowany przez Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” na Przystanku Woodstock (obecnie Pol’and’Rock) od ponad dwudziestu lat. Turniej osobiście wspierał Jurek Owsiak, który na scenie wręczał puchar zwycięskiej drużynie. Tradycja turnieju nie będzie przerwana i z pewnością w przyszłości wróci on do programu wydarzeń festiwalowych.

Przedstawiciele Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” będą obecni na tegorocznym festiwalu Pol’and’Rock, biorąc udział w dyskusjach i debatach zorganizowanych przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich – zapraszamy!

Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” niezmiennie prowadzi działania pod hasłem kampanii „Wykopmy Rasizm ze Stadionów” (zainicjowanej w 1996 roku). Propagujemy i będziemy propagować pozytywny model kibicowania, szacunek dla różnorodności i postawę fair play.

Wykopmy Rasizm ze Stadionów!