„POKAŻ RASIZMOWI CZERWONĄ KARTKĘ”

19-22.10.2018

W trakcie 12. kolejki Ekstraklasy kluby dołączą do akcji „Pokaż Rasizmowi Czerwoną Kartkę” i poprzez uniesienie przed meczami przez zawodników i sędziów symbolicznych czerwonych kartek – dadzą dowód na solidarny sprzeciw wobec nietolerancji i uprzedzeń rasowych. Inicjatywa ta odbędzie się pod patronatem kampanii „Wykopmy Rasizm ze Stadionów”.

Piłka nożna powinna być przykładem dla innych dyscyplin sportowych i dziedzin życia, w jaki sposób poprzez pasję i pracę można tworzyć wspólnotę opartą o te same wartości i zasady – w której nie ma miejsca na brak tolerancji i szykany związane z odmiennością. Wielokulturowość w sporcie dowodzi, że możemy uczyć się od siebie i rywalizować w duchu wzajemnego szacunku. Poprzez planowaną akcję środowisko piłkarskie w Polce pragnie wspólnie propagować w społeczeństwie pozytywne wzorce.

Inicjatorem akcji jest Polski Związek Piłkarzy, członek Międzynarodowego Związku Piłkarzy Zawodowych FIFPro oraz reprezentant praw zawodowych piłkarzy w Polsce, a współorganizatorami Ekstraklasa SA oraz Polski Związek Piłki Nożnej. Zaangażowanie w ideę piłkarzy z klubów Ekstraklasy będzie polskim akcentem Football People Action Weeks.

AKTUALIZACJA: Decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej akcja ‘Pokaż Rasizmowi Czerwoną Kartkę’ nie odbyła się. Więcej informacji:

PZPN NIE DOPUSZCZA DO POKAZANIA RASIZMOWI CZERWONEJ KARTKI

„POKAŻ RASIZMOWI CZERWONĄ KARTKĘ”