SKOWYT - „ACHTUNG, POLEN!”

1 grudnia 2011 r.

http://pl-pl.facebook.com/Skowyty

Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” objęło patronat medialny nad debiutanckim albumem zespołu SKOWYT pt. „Achtung Polen”, którego premiera zapowiedziana jest na 1. grudnia. Polecamy!

Wielkimi krokami nadchodzi oczekiwana premiera debiutanckiego albumu warszawskiego zespołu Skowyt.

W połowie listopada na antenie kilku rozgłośni radiowych (w tym Antyradia, będącego patronem płyty) pojawił się singiel „Achtung, Polen!”, promujący album o tym samym tytule. Jest to bezkompromisowy tekstowo opis polskiej rzeczywistości ostatnich miesięcy. Utwór idealnie wpisuje się w „brudną” stylistykę całego albumu.

- Idea kawałka Achtung, Polen! jest bardzo prosta. Chcieliśmy ostry przekaz tekstowy ubrać w muzykę, którą mogą puścić radia rockowe w tym kraju - mówi wokalista zespołu, Ługi. - Taki trochę sabotaż. Podobnie jak w przypadku piosenki Ona jest Nazi, udało się osiągnąć zamierzony efekt i kawałek hula w radiu.

Singiel można posłuchać za pośrednictwem portalu YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=hvYnVpcQLH0.

Znamy także okładkę płyty „Achtung, Polen!”. Jej autorem jest wschodząca gwiazda polskiego komiksu, Marcin Podolec. Marcin jest odpowiedzialny nie tylko za art okładkowy, ale również za całą oprawę graficzną płyty. Jego ostatni komiks, „Czasem”, spotkał się z bardzo przychylnymi recenzjami opiniotwórczych mediów. Dla Skowytu była to szansa, by swojej muzyce nadać nieco inny wymiar.

- Praca nad oprawą graficzną płyty była od dawna moim marzeniem, do tego rejony muzyczne, w które się zapuszczam, to wszelkie pogranicza rocka, stąd decyzję o przystąpieniu do projektu podjąłem dość szybko. Przesłuchałem materiał, przeczytałem sugestie, praca nad projektem przebiegła w atmosferze wzajemnej mobilizacji i koniec końców mogę powiedzieć, że dostałem wolną rękę. No i mamy finał: rewolucja i motylki - tak sprawę komentuje Marcin.

Okładka płyty „Achtung, Polen!” to nie oczywista rockowa kalka i banał. To coś więcej. To współpraca dwóch światów artystycznych. Marcin przygotował swoją, niezależną wizję muzyki nagranej przez Skowyt.

Przypominamy: premiera płyty SKOWYTU pod tytułem „Achtung, Polen!” już 1.12.2011 r. Tracklista albumu prezentuje się następująco:

 1. Achtung, Polen!
 2. Pokolenie Chuj
 3. Miasto Warszawa
 4. Jezus Chrystus Królem Polski
 5. Belgijski pedofil
 6. Ona jest Nazi
 7. Strzelby
 8. Czerwony
 9. Biurłoz
 10. Jest nas dwóch
 11. Warszawskie dziewczyny

Skowyt

Skowyt