MURAL SPOŁECZNOŚCIOWY „MAREK EDELMAN W ROCZNICĘ POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM”

Warszawa, 18 kwietnia 2013

http://klamra.org/projekty/art/kult/marek-edelman-mural

Fundacja Klamra we współpracy ze Stowarzyszeniem „NIGDY WIĘCEJ” i innymi organizacjami społecznymi przygotowała projekt muralu, który powstanie na terenie dawnego warszawskiego getta. Zaprasza do współpracy osoby indywidualne, organizacje i instytucje, gotowe dopomóc w uczczeniu w ten sposób rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim. Inicjatywa jest społeczna, oddolna i otwarta. Pomóc można na wiele sposobów. Organizatorzy czekają na propozycje.

Symboliczne odsłonięcie muralu odbędzie się 18 kwietnia 2013 roku w godzinach popołudniowych, a jego uczestnicy sami przygotują i przeprowadzą program nie tylko artystyczny (upieką ciasta, zagrają na gitarze czy skrzypcach).

Prosimy o pomoc w uzbieraniu pieniędzy na realizację muralu. Małe wpłaty, ale dużo ludzi! Liczy się społeczny, nieformalny charakter całego przedsięwzięcia. Propagujcie i wspomagajcie!

Koszulki cegiełki grupy 3fala.art.pl na realizację muralu Marka Edelmana można nabyć pod adresem: http://koszulka.pl/koszulki-z-nadrukami_3fala-art-pl.

Autor projektu: Dariusz Paczkowski. Wsparcie: Paula Sawicka, Ingeborga Janikowska-Lipszyc, Piotr Cykowski.

Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” wchodzi w skład Komitetu Honorowego tego wydarzenia.

MURAL SPOŁECZNOŚCIOWY MAREK EDELMAN W ROCZNICĘ POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM