BAJKA PERSONALIZOWANA DLA WSZYSTKICH DZIECI!

listopad 2014 r.

http://polakpotrafi.pl/projekt/bajka-personalizowana

Grupa osób działająca pod nazwą „Latający Kufer” jest autorem ciekawego projektu nazwanego „bajka personalizowana”. Pierwszym efektem ich pracy jest dzieło Dagny Ślepowrońskiej i Moniki Janowskiej Ćwir, ćwir. Bajka o Wróbelku i Królewnie Ninie. Wersja papierowa już powstała, w przygotowaniu jest audiobook i film animowany. Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” zostało patronem wydawnictwa. Polecamy!

Notatka od wydawcy:

Chcemy robić bajeczki personalizowane dla WSZYSTKICH dzieci. A wszystkich - to też takich, które mają inny kolor skóry niż dzieci zwyczajowo rysowane w książeczkach na polskim rynku. Wierzymy, ze jest to potrzebne.

Personalizacja w tych bajkach polega na tym, że zamawiając taką bajkę – trzeba podać imiona dziecka i jego rodziny oraz wybrać, jak wyglądają. Wybiera się fryzurę, kolor włosów, sukienki i skóry. Mamy nadzieję, że wybór koloru skóry będzie takim naszym małym wkładem w zwiększanie świadomości społecznej. Różne rodziny u nas żyją. I chcemy żeby wszyscy czuli się u nas dobrze.

A też możliwość stworzenia książeczki dla dziecka, który ma inny kolor skóry niż rodzic – Może dać dziecku, poza radością, że to bajka o mnie - także aspekt terapeutyczny.”

BAJKA PERSONALIZOWANA DLA WSZYSTKICH DZIECI!