POWIEŚĆ MICHAŁA PIEDZIEWICZA „DŻOKER”

13 stycznia 2016 r.

Na początku stycznia ukaże się kolejna pozycja z katalogu Wydawnictwa MG, którą patronatem objęła redakcja „NIGDY WIĘCEJ”. Jest to powieść Michała Piedziewicza zatytułowana „Dżoker”, która w barwny sposób opowiada o pierwszych latach nowo powstającej Gdyni. Polecamy!

Notka wydawcy:

„Gdynia, czerwiec roku 1929. W rosnącym dynamicznie mieście przecinają się ścieżki pracującej na poczcie młodej urzędniczki Łucji, jej rówieśnika, początkującego dziennikarza Adama Grabskiego, oraz Krzysztofa Wilczyńskiego – weterana wojen (choćby z bolszewikami), a współcześnie uczestnika przemytniczych wypraw nad granice z Rzeszą i Wolnym Miastem.

Mijają lata, mimo szalejącego na świecie kryzysu „Gdynia się rozbudowuje”. W Gdańsku władzę przejmują naziści. Trwa „zwycięski pochód kina mówionego”, Polska zakochuje się w sukcesach Żwirki i Wigury (tym bardziej że bohaterowie nader prędko giną w katastrofie), w morze wypływają kolejne transatlantyki. W rozpoczynającym nadawanie radiu usłyszeć można Kiepurę („jednego z najgłośniejszych śpiewaków światowych!”), zaś w Zakopanem Witkacy na swych biletach wizytowych pisze brawurowe D.U.P.A.

Miłosny trójkąt, ryzykowne przedsięwzięcia i wiara, że wszystko musi się udać.

A przecież obok Gdańsk. I niewyrównane rachunki z przeszłości...”

POWIEŚĆ MICHAŁA PIEDZIEWICZA „DŻOKER”