KOLPORTER KORONA UKORONOWANA

10.11.2005

Jacek Purski i Wiesław Tkaczuk Prezes Kolportera Korony Kielce Wiesław Tkaczuk odebrał podczas gali Fair Play Polskiego Związku Piłki Nożnej, która odbyła się 27 października na terenie „Targów Kielce”, honorowy tytuł Przyjaciela Kampanii „Wykopmy Rasizm ze Stadionów”.

Dopełnieniem serii „koronacji” kieleckiej Korony, które miały miejsce na „Targach”, było przyznanie, jako pierwszemu klubowi w Polsce, honorowego tytułu Przyjaciela Kampanii „Wykopmy Rasizm ze Stadionów” nadany przez władze Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ”, członka, a zarazem współzałożyciela „Football Against Racism in Europe”.

– „Chcemy, by śladem Kolportera Korony, który wręcz modelowo zareagował na przejawy zachowań rasistowskich na trybunach poszły inne polskie kluby, by krzewione przez nas postawy dotarły do jak najszerszej grupy kibiców.” – powiedział Jacek Purski, który reprezentował Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” podczas wczorajszej gali.

– „Wszystkie te wyróżnienia są dla mnie, zarządu klubu, jak i wszystkich ludzi z nim związanych wielkim i miłym zaskoczeniem. Takie laury cieszą nie mniej niż zwycięstwa odnoszone na boiskach, a są one zarazem znakomitą motywacją do tego, aby każdy kibic na naszym stadionie mógł czuć się bezpiecznie. Wkrótce oddany zostanie do użytku nowy stadion w Kielcach. Chcemy by kojarzył się on nieodłącznie z rodzinną, przyjazną i wolną os od rasizmu atmosferą.” – skomentował prezes Kolportera Korony, Wiesław Tkaczuk..

Uroczystość wręczenia kieleckiemu klubowi tytułu Przyjaciela Kampanii, jak i tegoroczne polskie obchody Football Against Racism in Europe Action Week, miały swoją kulminację przed piątolistopadowym meczem I ligi piłki nożnej Kolporter Korona Kielce – Górnik Łęczna.

Piłkarze Kolpertera wybiegli na rozgrzewkę przed tym spotkaniem w koszulkach z hasłem „Wykopmy Rasizm ze Stadionów” (zdjęcia z rozgrzewki obiegły wszystkie programy piłkarskie w polskich telewizjach), a stadionowy spiker odczytał antyrasistowskie przesłanie kampanii „WRS” i Tygodnia Akcji FARE oraz informację o przyznaniu tytułu.