„DŻA LUDZIE” PRZECIWKO RASIZMOWI

07.11.2008

Już 7 listopada 2008 roku nakładem wytwórni Lemon Records ukaże się nowy album zespołu IZRAEL pt. „Dża Ludzie”. Na płycie ukaże się 14 zupełnie nowych kompozycji. Warstwa muzyczna została nagrana w kwietniu 2008 w Studio ARIWA w Londynie pod czujnym okiem słynnego dubmastera - MAD PROFESSORA. Część wokalną zespół nagrał we wrześniu 2008 w warszawskim Studio AS ONE, w którym płyta została zmiksowana przez realizatorów: Mariusza „Activatora” Dziurawca i Jarosława „Smoka” Smaka.

Zespół zadbał o swojski Izraelowski klimat. Płyta jest różnorodna – trzech wokalistów [R.Brylewski, Maleo, Kelner] – a zarazem bardzo spójna muzycznie. Z pewnością zaspokoi potrzeby starych fanów jak i oczekiwania młodzieży.

Zespół Izrael od lat bierze aktywny udział w kampanii „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”. Ostatnio jego muzycy apelowali, by nie wspierać zespołów Saltus i Iperyt, propagujących ideologię nazistowską. Wyrazili protest przeciwko organizacji ich koncertu w Bielsko-Białej. Na płytach Izraela, również na najnowszej, oraz plakatach znaleźć można logo kampanii „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”.

Zapraszamy do sklepów.