„MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI”: FARBEN LEHRE, THE ANALOGS, ERELES I DR MISIO W SULĘCINIE

29 lutego 2020

Sulęcin

Farben Lehre, The Analogs, Dr Misio oraz Ereles zagrali koncert wspierający kampanię „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”. W ramach trasy Punky Reggae Live 2020 kapele wystąpiły w klubie U Bulka.

Informacje od organizatorów:

Brawurowa i energetyczna formacja FARBEN LEHRE powstała w 1986 roku. Od tamtego czasu na bogatą dyskografię kapeli składa się 13 płyt studyjnych oraz liczne kompilacje. Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators czy Dritte Wahl. W ostatnich 15 latach FL zagrało ponad 1500 koncertów, co sytuuje go w gronie najczęściej koncertujących polskich (i nie tylko) zespołów. W 2004 roku Farben Lehre był pomysłodawcą trasy koncertowej Punky Reggae Live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast, a w 2018 roku – po kilku latach przerwy – ponownie powróciła na polską mapę koncertową.

Formacja Dr MISIO to męska załoga pod wodzą Arka Jakubika – jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów, znanego ze świetnych ról dramatycznych w filmach Wojtka Smarzowskiego. Na muzycznej scenie należy do jednych z najbardziej żywiołowych frontmanów. Kapela gra ostrego rock’n’rolla, a solidne brzmienie, ciężkie riffy i świetne teksty Krzysztofa Wargi oraz Marcina Świetlickiego to znak rozpoznawczy całego projektu. Ich twórczość stanowi Interesującą propozycję nie tylko dla fanów rocka, ale przede wszystkim dla ludzi, którzy poszukują w sztuce intelektualnych wrażeń i refleksji, są otwarci na oryginalną formę, a przy tym nie stronią od wspólnej, wręcz rytualnej zabawy.

THE ANALOGS powstali w 1995 roku w Szczecinie i są obecnie jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny punkrockowej. Na swoim koncie posiadają kilka płyt, zagrali setki koncertów, a takie utwory jak „Era techno”, „Pieśń aniołów” czy „Co warte jest życie” zna każdy fan, nie tylko punk rocka. W 2020 roku kapela świętuje swoje 25 urodziny, dlatego na koncertach publiczność może usłyszeć najbardziej znane piosenki ze wszystkich wydanych do tej pory albumów.

ERELES, czyli Zespół Niespokojnych Nóg, to trzech muzyków z grupy Kabanos, mających bogate doświadczenie sceniczne. Jednym z ich wielu sukcesów jest „Złoty Bączek” otrzymany na Przystanku Woodstock (czyli nagroda publiczności za najlepszy koncert). Ich muzyka zaraża publiczność połączeniem rocka i grunge’u z dawką elektronicznych brzmień.


„MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI”: FARBEN LEHRE, THE ANALOGS, ERELES I DR MISIO W SULĘCINIE