PATRONAT STOWARZYSZENIA „NIGDY WIĘCEJ”: W. WIERCIOCH, J. SZYMSKA-WIERCIOCH „ZAKAZANE KSIĘGI. POWIEŚĆ O MIKOŁAJU KOPERNIKU”

Wydawnictwo MG

28 września 2022

Stowarzyszenie „NIGDY WIĘCEJ” objęło patronatem książkę Wojciecha Wierciocha i Jolanty Szymskiej-Wiercioch „Zakazane księgi. Powieść o Mikołaju Koperniku”.

Od wydawnictwa:

„Jak doszło do największej rewolucji naukowej wszech czasów? Kto brał udział w obalaniu naukowych mitów, a komu na rękę było trwanie w nieprawdzie? Gdzie toczyła się walka o zrozumienie i zaakceptowanie nowego obrazu świata? Dlaczego zakazywano drukowania i czytania niektórych książek? Kiedy przestano dyskryminować, więzić, torturować i zabijać za głoszenie prawdy?

«Zakazane księgi» to historia ostatnich lat życia polskiego astronoma i burzliwych losów jego genialnego dzieła. Opowieść toczy się od czasów naiwnego odrodzenia, poprzez mroczne oświecenie, aż po czasy współczesne; przedstawia naukowe zmagania nie tylko Kopernika, ale również Keplera, Galileusza, Newtona, Kanta i innych uczonych. W tle teoretycznych sporów toczy się wielobarwne życie kulturalne, w którym biorą udział luminarze polskiej literatury, tacy jak Jan Kochanowski czy Ignacy Krasicki”.

 

PATRONAT STOWARZYSZENIA „NIGDY WIĘCEJ”: W. WIERCIOCH, J. SZYMSKA-WIERCIOCH „ZAKAZANE KSIĘGI. POWIEŚĆ O MIKOŁAJU KOPERNIKU”