„MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI”: PRAWDA, DEFLORACJA I 33TRZYSTA NA KONCERCIE W RZESZOWIE

27 grudnia 2019

Rzeszów

Pod patronatem kampanii „Muzyka Przeciwko Rasizmowi” zagrały trzy znane kapele punkrockowe: Prawda, Defloracja i 33Trzysta. Koncert odbył się w klubie Vinyl.

DEFLORACJA - legendarna załoga przełomu lat 80. i 90. z Brzeska. Zespół w składzie Dziufus, Fred, Banan i Łysy nagrał jak dotąd jedyną płytę „Zobaczymy”, na której znalazł się hymn baloniarzy lat 90. pt. „Butapren”. Obecnie skład kapeli tworzą Fred, Dr Misio, Kuba i Fryta. W swoim repertuarze zachowali stare, kultowe melodie oraz prezentują nowe, skoczne kawałki zachowane w klimacie lat 80. i 90., które niosą mocny przekaz obecnych czasów.

PRAWDA - wrocławska formacja punkrockowa założona latem 1994 roku przez Skutera i Melona. Swój debiutancki materiał „Biologia z drugiej strony” Prawda zarejestrowała w grudniu 1994 roku. Przez kilkanaście lat funkcjonowania nagrała pięć regularnych albumów, kilka epek, album kompilacyjny wydany w Czechach i wiele składanek. Działalność zespołu została zawieszona w 2009 roku, reaktywowana jesienią 2016 roku. Obecnie jeden z najprężniej działających formacji punkrockowych na polskiej scenie. Prawda w 2019 roku obchodziła 25-lecie istnienia na scenie.

33TRZYSTA - nazwa zespołu to nic innego jak kod pocztowy miasta, skąd pochodzą – Nowy Sącz. Powstali na przełomie lutego i marca 2014 roku. Inspiracje do tworzenia tekstów i muzyki znajdują w otaczającej ich rzeczywistości, w zwykłych sprawach często związanych z ich miastem. Ale teksty nie są proste, nie są historiami napisanymi wprost. Zespół pozostawia możliwość interpretacji i próby indywidualnych poszukiwań.

„MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI”: PRAWDA, DEFLORACJA I 33TRZYSTA NA KONCERCIE W RZESZOWIE