II ANTYRASISTOWSKIE MISTRZOSTWA POLSKI

04.08.2005

Tegoroczny woodstockowy turniej „Wykopmy Rasizm ze Stadionów”, mający rangę II Antyrasistowskich Mistrzostw Polski w Piłce Nożnej, ruszył pełną parą.

Już w środę odbyły się pierwsze spotkania. „Wystartowaliśmy wcześniej, gdyż w tym roku zgłosiła się rekordowa liczba ekip. – mówi prowadzący turniej Leszek Naranowicz – Na boisku na Osiedlu Leśnym zagra 40 teamów z całej polski. Rywalizacja toczy się w duchu fair play, a każdy uczestnik turnieju otrzymuje od nas pamiątkowy plakat antyrasistowski z Emmanuelem Olisadebe.”

Na Festiwalu działa także od czwartkowego poranka prowadzony przez wolontariuszy Stowarzyszenia „NIGDY WIĘCEJ” i kampanii „Za różnorodnością. Przeciw dyskryminacji” antyrasistowski punkt informacyjny, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem woodstockowiczów. Przychodzą do niego setki osób pragnących wyrazić swój sprzeciw wobec ksenofobii i podpisać petycję protestacyjną do prezesa zarządu Ruch S.A., przeciwko sprzedaży przez tę sieć pism promujących rasizm, szowinizm narodowy i nienawiść do jakiejkolwiek odmienności.

Punkt odwiedza także dużo osób chcących współpracować z naszym Stowarzyszeniem, na przykład poprzez organizowanie w swoich miejscowościach koncertów w ramach kampanii „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”.