KONCERT JANUSZA REICHELA – „MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI”

16 czerwca 2017 r.

Kraków

W klubie „Apoteka” koncert pod patronatem kampanii „Muzyka Przeciwko Rasizmowi” zagra zaprzyjaźniony ze Stowarzyszeniem „NIGDY WIĘCEJ” – Janusz Reichel. Zapraszamy!

Informacja od organizatora:

„Janusz Reichel występować na scenie zaczął na początku lat 80., udzielając się w dwóch nowosądeckich zespołach muzycznych: nowofalowym Ego 4.5 (zespół zdobył wyróżnienie w wojewódzkim przeglądzie zespołów muzycznych w Nowym Sączu w 1983 roku) i awangardowym No Pasaran (grupa zajęła drugie miejsce i nagrodę za kompozycje na podobnym festiwalu w 1984).

W 1986 roku Reichel założył punkowy zespół Zima. Grupa zajęła I miejsce w 1988 roku podczas wojewódzkiego przeglądu zespołów muzycznych w Radomiu.

Od 1991 roku Janusz Reichel występował jako bard piosenki ekologicznej. Od 1993 do 1994 rozwijał swoją współpracę z grupą Atman, a od 1996 wspomagał gitarowo zespół Archinta. W 1996 jego utwór znalazł się na pierwszej składance «Muzyka Przeciwko Rasizmowi», firmowanej przez Stowarzyszenie «NIGDY WIĘCEJ». Cały czas rozwijał swoją działalność solową.

Piosenki Janusza Reichela bardzo trudno jest scharakteryzować jednym wspólnym mianem. Są to zwykle akustycznie wykonane kompozycje, z bardzo oszczędnym akompaniamentem (od 1997 roku również z gitarą elektryczną). Teksty Janusza poruszają różne problemy społeczno-filozoficzne; od zatracenia się człowieka we współczesnym świecie konsumpcji, oderwania od natury, przez afirmację przyrody oraz radykalnej walki o jej przetrwanie, po promowanie wegetarianizmu i krytykę etatyzmu instytucji państwowych”.

KONCERT JANUSZA REICHELA – „MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI”